Gwiazda "Westworld" źle wspomina pracę z Tomem Cruise'em. "Był przekonany, że tylko on potrafi zrobić wszystko najlepiej"

Thandie Newton w najnowszym wywiadzie opowiedziała o pracy na planie filmu "Mission: Impossible 2". Relacje z gwiazdą produkcji Tomem Cruise'em nie należały do najlepszych.

Thandie Newton to brytyjska aktorka, która ma na koncie wiele popularnych produkcji. Pojawiła się m.in. w "Mieście gniewu", "W pogoni za szczęściem" czy "Wywiadzie z wampirem". Międzynarodową sławę przyniosła jej rola w serialu HBO "Westworld", w którym wcieliła się w Maeve Millay. Aktorka ostatnio udzieliła wywiadu, w którym wspominała współpracę na planie "Mission: Impossible 2". 

Thandie Newton o pracy z Tomem Cruise'em

Praca na planach zdjęciowych nie jest łatwa. Aktorzy po latach wspominają te najlepsze i najgorsze współprace. Tom Cruise był niewątpliwie gwiazdą serii filmów "Mission: Impossible i spoczywała na nim spora odpowiedzialność. W wywiadzie dla internetowego wydania amerykańskiego magazynu Vulture, Thandie Newton wspominała prace na planie w 2000 roku. Aktorka przyznała, że bała się Toma Cruise'a. 

Tak bardzo bałam się Toma. Był niezwykle dominujący. Bardzo się starał sprawiać wrażenie miłej osoby. Ale ta presja. Brał za dużo na swoje barki. Myślę, że był przekonany, że tylko on potrafi zrobić wszystko najlepiej - mówiła Thandie Newton w rozmowie z magazynem Vulture.

Gdy aktorzy musieli zagrać razem scenę na balkonie, Newton stwierdziła, że Cruise bardzo się rządził i puściły mu nerwy.

"Zróbmy próbę przed kamerą" powiedział Tom. Tak zrobiliśmy. Kamera nagrywała, a on nagle rzucił: Ja będę tobą, a ty będziesz mną. Więc całą scenę odegraliśmy, zamieniając się rolami, bo znaliśmy już swoje kwestie. To wcale nie było pomocne. (...) Cała ta sytuacja sprawiła tylko, że jeszcze bardziej poczułam się niepewna, odczułam terror i kompromitację - wspominała aktorka.

Później zamiast przeprosin, Thandie usłyszała od Toma, że muszą tę scenę zagrać jeszcze raz za tydzień. Przy kolejnym podejściu aktorka była wściekła, ale zagrała jak najlepiej. 

Postarałam się i zagrałam najlepiej, jak potrafiłam. Ale to niej jest najlepsza droga do tego, by ktoś dał z siebie wszystko - stwierdziła.

Gwiazda "Westworld" wspominała, że Tom Cruise podczas nagrań bardzo zestresowany.