Kayah deklaruje poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Gwiazda zdradziła, w jakich okolicznościach poznała kandydata na prezydenta

Kayah opublikowała na Instagramie obszerny wpis, w którym zdradziła, na kogo będzie głosować. Nie zabrakło również historii z przeszłości.

Druga tura wyborów prezydenckich zbliża się wielkimi krokami. O najważniejszy urząd w państwie zawalczą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Obaj panowie jeżdżą po całej Polsce i próbują wkupić się w łaski rodaków. Według najnowszych sondaży o zwycięstwie przesądzą głosy niezdecydowanych. Jest o co walczyć! Niedawno Kayah opowiedziała się po stronie jednego z kandydatów. Zdradziła też pewien sekret. 

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski podczas przemówienia

Kayah wspiera Rafała Trzaskowskiego

Gwiazdy zaangażowały się w trwającą kampanię prezydencką. Niektórzy wspierają Andrzeja Dudę, inni zaś deklarują poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. W tej drugiej grupie znalazła się Kayah, która niedawno w mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie z kandydatem. Nie zabrakło również innych osób, w tym Małgorzaty Trzaskowskiej, a także Aleksandry Żebrowskiej. Okazało się, że piosenkarka i obecny prezydent Warszawy chodzili do tej samej szkoły podstawowej, jednak poznali się wiele lat później.

Z Rafałem Trzaskowskim, mimo że uczęszczaliśmy do tej samej podstawówki, spotkałam się tylko raz - niecałe 2 lata temu. Przyszedł wraz z rodziną na mój świąteczny koncert, po którym podeszli do mnie, by pogratulować występu i złożyć świąteczne życzenia. Pojawili się bez obstawy, a jego wizyta obyła się bez anonsu służb specjalnych, choć był już włodarzem stołecznego miasta. Pomyślałam wtedy, że jako osoba na państwowym stanowisku, wciąż potrafi być zwykłym człowiekiem, normalnym obywatelem, bez manii wielkości i strachu przed ludźmi.
 
Stanęła przede mną zwykła, ciepła, miła i serdeczna rodzina. Jako że ja, niezależnie od zawodu, jaki wykonuję, czuję się w pełni obywatelką, postanowiłam wytłumaczyć Wam Kochani, dlaczego w najbliższą niedzielę będę głosować właśnie na niego, jako mojego  prezydenta - dodała.

Gwiazda dokładnie wypunktowała, dlaczego zamierza zagłosować na Rafała Trzaskowskiego. Jej zdaniem to jedyny słuszny kandydat, jeśli chcemy żyć w kraju, który szanuje wszystkich obywateli, niezależnie od płci, orientacji czy religii. Na koniec swojego apelu Kayah zachęciła wszystkich do pójścia na niedzielne wybory.