Księżna Kate i książę William rozważają posłanie George'a do szkoły z internatem. "William dba o psychikę dzieci"

Książę George kończy w tym roku siedem lat. Zgodnie z tradycją już za kilka miesięcy powinien pójść w ślady ojca i uczęszczać do szkoły z internatem. Czy William i Kate zgodzą się na rozłąkę z synem?

Tradycje w rodzinie królewskiej są kwestią priorytetową, jednak w życiu książąt przychodzą momenty, w których muszą decydować o wadze konwenansów i ewentualnym ich porzuceniu dla dobra dzieci. Z takim dylematem mierzą się aktualnie książę William i księżna Kate. Pierworodny pary kończy w tym roku siedem lat, a zgodnie z przyjętym zwyczajem za kilka miesięcy powinien uczęszczać do szkoły z internatem. Dokładniej mowa o prestiżowej Ludgrove School w Berkshire w Anglii, której absolwentami był ojciec i wuj małego księcia. Ingrid Seward, ekspertka królewska twierdzi jednak, że decyzja o wyjeździe George'a nie została jeszcze podjęta. 

Zobacz wideo Dzieci Kate i Williama już angażują się w sprawy państwowe. Urocze nagranie!

Książę George pójdzie do szkoły z internatem?

Urocze pociechy Kate i Williama skradły serca Brytyjczyków. Nic więc w tym dziwnego, że obywatele Anglii interesują się edukacją przyszłych następców tronu. Aktualnie poddano analizie temat posłania najstarszego syna pary książęcej do Ludgrove School w Berkshire, czyli placówki z internatem, do której uczęszczał również Harry. 

Tę kwestię poruszyła publicznie między innymi Ingrid Seward. Ekspertka królewska uważa, że decyzja Kate i Williama będzie uzależniona od szczęścia dzieci, które aktualnie zapisane są do Thomas's Battersea w Londynie. 

Wątpię, że członkowie rodziny królewskiej będą musieli znaleźć się na listach oczekujących, więc nie muszą teraz podejmować decyzji. Myślę, że William i Kate zaczekają, aby zobaczyć, jak rozwijają się osobowości dzieci i wtedy zastanowią się, czy byłyby szczęśliwe, mieszkając poza domem. William bardzo dba o zdrowie psychiczne dzieci, bo sam doświadczył strasznej traumy w młodości. Myślę, że pogląd Williama i Kate będzie taki: jeśli dzieci będą szczęśliwe w obecnej szkole, nie ma sensu zmieniać ich miejsca zamieszkania. 

To bardzo rozsądne podejście, w którym liczy się głównie dobro dzieci, a nie królewskie tradycje. Myślicie, że finalnie mały George zostanie przy rodzicach?