Agata Duda założyła konto na Instagramie, a internauci doszukują się w tym ukrytych intencji. "Ocieplanie wizerunku"

Agata Duda założyła oficjalne konto na Instagramie. Profil ma dokumentować pięć lat działalności Pierwszej Damy. Internauci podejrzewają jednak, że jest to zagrywka PR-owa sztabu Andrzeja Dudy.

Kampania prezydencka Andrzeja Dudy trwa w najlepsze. Celem zyskania głosów niedoinformowanych warstw polskiego społeczeństwa, głowa państwa pokusiła się nawet na atak wymierzony w osoby LGBT. Kiedy jednak to działanie spotkało się z falą ogromnego sprzeciwu w kraju oraz zawstydzeniem Polski na arenie międzynarodowej, sztab prezydenta postanowił najpewniej ocieplić wizerunek Andrzeja Dudy w inny sposób. Na Instagramie pojawił się bowiem oficjalny profil dokumentujący działalność Pierwszej Damy.

Zobacz wideo

Agata Duda ma oficjalne konto na Instagramie

Agata Duda przez pięć lat prezydentury swojego męża dała się poznać jako milcząca Pierwsza Dama. Żona Andrzeja Dudy nie zabierała głosu w ważnych dla Polek sprawach jak np. projekt całkowitego zakazu aborcji. Prezydentowa, z zawodu nauczycielka, nie poparła także swoich kolegów podczas ubiegłorocznego strajku nauczycieli. Teraz jednak na Instagramie powstał oficjalny profil żony prezydenta RP, którego celem jest celebracja i dokumentacja pięciu lat działalności Agaty Dudy.

 

Użytkownicy Instagrama zareagowali jednak na fakt powstania konta Agaty Dudy z mieszanym optymizmem. Wielu z nich doszukuje się w tym ukrytych intencji:

Wasz PR-owiec dał ciała... profil tuż przed wyborami? Przez tyle lat sądziłam, że nie wypowiada się Pani, bo wstydzi się poczynań męża. Serio.
Na kilka dni przed odejściem nagle zakłada Pani profil! A co Pani robiła przez pięć lat, ja się pytam? Oprócz tego, że patrzyła, jak Pani mąż łamie konstytucję i dzieli ludzi!
Ocieplanie wizerunku Adriana! - czytamy w komentarzach.

Jak myślicie, czy Pierwsza Dama rzeczywiście zacznie zabierać głos w ważnych sprawach? A może konto na Instagramie jest jedynie zagrywką, mająca na celu ocieplenie wizerunku głowy państwa i zapewnienie Andrzejowi Dudzie kolejnych pięciu lat urzędowania?

Polecamy: Agada Duda milczy nie tylko w sprawach politycznych? Ma napięte stosunki z bratem. Oberwało się też Andrzejowi Dudzie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.