Olga Frycz jednym zdjęciem córki wyraziła swoje poglądy. Tu niepotrzebne były słowa

Nie jest tajemnicą, że Olga Frycz to otwarta i tolerancyjna osoba, co często potwierdza publicznie. W zeszłym roku wzięła udział w akcji Kampanii Przeciw Homofobii, a teraz wyraziła sprzeciw wobec rasizmu.

Olga Frycz to znana polska aktorka, a od niedawna także mama małej Helenki. Aktorka chętnie dzieli się życiem prywatnym w mediach społecznościowych, gdzie nie brakuje także zdjęć jej córki. Na instagramowym profilu Olgi możemy znaleźć nie tylko fotografie ze wspólnych wypraw oraz zabaw w domu, ale też liczne relacje opisujące trudności i sukcesy macierzyństwa.

Olga Frycz walczy z rasizmem

Niedawno na Instagramie aktorki pojawiła się fotografia nawiązująca do ruchu Black Lives Matter, który wspiera wiele znanych osób z całego świata. Takie działania, podobnie jak masowe protesty w Stanach Zjednoczonych, zostały wywołane zabójstwem czarnoskórego George'a Floyda przez policjanta w Minneapolis. 

Zobacz wideo

Post na instagramowym profilu Frycz okazał się bardzo trafny i jednocześnie wymowny. Zamiast czarnego kwadratu z hasztagiem, aktorka umieściła zdjęcie wykonane podczas wakacji w Tajlandii, na którym jej córka bawi się ze swoją ciemnoskórą koleżanką. Fotografia nie pojawiła się po raz pierwszy, jednak tym razem miała ogromne znaczenie. To sprzeciw wobec rasizmu.

 

Jak widzimy na zdjęciu, dzieci nie zwracają uwagi na kolor skóry i widzą przede wszystkim człowieka. Zdjęcie ma wyjątkowy charakter, mówi samo za siebie i nie potrzebuje opisu. Zbędna jest także opinia obserwatorów, którzy z pewnością w większości poparliby działanie aktorki.

Aby zapobiec nieprzychylnym komentarzom, o które przecież nie jest wcale trudno, Olga zablokowała możliwość ich dodawania.