Ida Nowakowska sugeruje, że Monika Zamachowska jest zazdrosna o jej program. ''Nawołuje do bojkotu, bo go nie prowadzi''

Kilka miesięcy temu Monika Zamachowska krytycznie wypowiedziała się ma temat nowego programu TVP ''Ameryka da się lubić''. Teraz odpowiedziała jej prowadząca show, Ida Nowakowska. Będzie nowa wojna w show-biznesie?

Odkąd Monika Zamachowska została zwolniona z telewizji publicznej, coraz śmielej wypowiada się na temat państwowej telewizji. Kilka miesięcy temu dziennikarka za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała wpis, w którym skrytykowała program ''Ameryka da się lubić''. Teraz na złośliwości odpowiedziała prowadząca show, Ida Nowakowska. 

Ida Nowakowska krytykuje Monikę Zamachowską

Przez laty Monika Zamachowska prowadziła w Telewizji Polskiej popularny program ''Europa da się lubić'', w którym zapraszała obcokrajowców i rozmawiała z nimi na temat kultury i obyczajów w ich krajach. Program zniknął z anteny, a w jego miejsce ma pojawić się nowy. TVP podjęło decyzję o produkcji ''Ameryka da się lubić'', który będzie miał zbliżoną formułę do znanego i lubianego programu sprzed lat. Nie spodobało się to Monice Zamachowskiej, która postanowiła powiedzieć na ten temat kilka gorzkich słów, a przy okazji uderzyła w partię rządzącą.

Gdy rok temu TVP postanowiła wznowić program "Europa da się lubić", moi mądrzejsi koledzy ostrzegali: to skrajny koniunkturalizm i cynizm. Chodzi wyłącznie o to, żeby PiS wygrało eurowybory. A ja wierzyłam, że tli się wciąż w mojej telewizji poczucie misji, potrzeba podnoszenia wiedzy i świadomości w odbiorcach. Rok później Europa już nie da się lubić. Teraz z rozkoszą wpadamy w objęcia Donalda. Program robi już inna ekipa, niestety dobrze mi znana... Mam taki apel do moich wspaniałych amerykańskich kolegów i koleżanek mieszkających w Polsce: zostańcie w domu. Wyjdzie Wam na zdrowie - napisała Zamachowska na Instagramie.
 
Zobacz wideo Ida Nowakowska: "Myślałam, że całe życie spędzę w Los Angeles"

Portal 'Plejada' skontaktował się z Idą Nowakowską. Wyznała, że była zaskoczona słowami Zamachowskiej, która zachęcała amerykańskich kolegów do bojkotu programu i ironicznie wypowiadała się na temat nowego formatu.

Nie wiedziałam, jestem zaskoczona, wręcz nie mogę uwierzyć, że ktoś może nawoływać do bojkotu programu, tylko dlatego, że w nim nie występuje lub go nie prowadzi. Ale wiem jedno, że nie jest to w amerykańskim stylu. Spędziłam w Stanach połowę swojego życia. Ameryka nauczyła mnie tolerancji, ale to, co cenię w Polsce, to takie bardzo ważne Polaków przesłanie „Zło dobrem zwyciężaj” - staram się tak postępować - wyznała.

Gwiazda dodała również, że jej zdaniem zmiana formuły programu i zamiana Europy na Amerykę to świetny pomysł, szczególnie teraz, gdy zniesiono wizy dla Polaków. Zdaniem Idy program wpłynie korzystnie na stosunki ze Stanami Zjednoczonymi.