Borys Szyc zapowiada wejście na drogę sądową po emisji dokumentu Latkowskiego. Aktor opublikował oświadczenie prawnika

Nie cichną echa po premierze dokumentu ''Nic się nie stało'' Sylwestra Latkowskiego. Gwiazdy, które pojawiły się w filmie, odcinają się grubą kreską od afery i zapowiedziały kroki prawne. Niedawno Borys Szyc opublikował oświadczenie prawnika.

Borys Szyc stał się ofiarą medialnej nagonki po premierze dokumentu Sylwestra Latkowskiego ''Nic się nie stało''. Niedługo po emisji filmu aktor wydał oświadczenie, w którym zaprzeczył jakimkolwiek powiązaniom z przestępczym procederem. Niestety pod jego adresem zaczęły spływać groźby. Teraz oświadczenie wydał adwokat gwiazdora.

Zobacz wideo Blanka Lipińska komentuje film Latkowskiego

Prawnik Borysa Szyca wydał oświadczenie

Dokument Sylwestra Latkowskiego ''Nic się nie stało'' wywołał olbrzymie poruszenie w mediach. Reżyser w filmie skupił się na przedstawieniu afery pedofilskiej, która miała miejsce w sopockiej Zatoce Sztuki. Wykorzystał również wizerunek wielu gwiazd ze świata show-biznesu. Po premierze dokumentu odbyła się debata w Telewizji Polskiej, w której Latkowski zaapelował do znanych i lubianych, by przestali tuszować to, co działo się w klubie i ''powiedzieli prawdę''. Większość wymienionych w filmie osób wydało oświadczenie i zapowiedziało kroki prawne. Podobnie postąpił Borys Szyc.

Kilka dni temu Szyc udostępnił wiadomości, które wymienił z reżyserem dokumentu. Latkowski wypisywał do aktora o każdej porze dnia i nocy i zasypywał go pytaniami o powiązania z Zatoką Sztuki. Mimo że aktor jasno zaznaczył, że nie wiedział o tym, co dzieje się w klubie, reżyser nie dawał za wygraną. Internauci zaczęli wysyłać inwektywy, a także groźby śmierci pod adresem Borysa i jego rodziny. Sprawa stała się na tyle poważna, że zainterweniował prawnik. 

Nadmieniamy, iż jakiekolwiek bezprawne działania polegające na naruszeniu dóbr osobistych Pana Borysa Szyca i jego najbliższych oraz stosowane w stosunku do nich groźby karalne i inne sprzeczne z prawem zachowania spotkają się z natychmiastowym podjęciem wszelkich kroków prawnych - czytamy w oświadczeniu.

Aktor wyłączył możliwość komentowania postu i napisał, że nie zamierza udzielać w tej sprawie żadnego komentarza. 

Więcej o:
Komentarze (104)
Borys Szyc wkracza na drogę sądową po emisji dokumentu Latkowskiego. Aktor opublikował oświadczenie prawnika
Zaloguj się
 • tinia_56

  Oceniono 18 razy 14

  Latkowski spłodził tego gniota na zamówienie kaczystów chcących przykryć pedofilię wsród katabasów a teraz za to beknie ,ciekawe czy Kurski główny pomysłodawca pomoże Latkowskiemu spłacać odszkodowania czy zostanie z tym sam.

 • ks.pedofil

  Oceniono 15 razy 11

  A jak tam Kuchcinski, czy 15 letnia Ukrainka nie jest juz wg katolikow i Pis dzieckiem? Jak inne narodowosci to mozna gwalcic i wykorzystywac? To jest polityka III Rzeszy. KUCHCINSKI ty PEDOFILU. Pis partia PEDOFILOW. Balbina lubi mlodych chlopcow, zawsze lubil. Za komuny mogl gwalcic do woli. W koncu byl TW.

 • walkirrr

  Oceniono 13 razy 9

  glonojad latkowskieo ma synekurę w NBP więc stac go na odszkodowania

 • xouveyer11

  Oceniono 12 razy 8

  Latkowski to pisowski propagandysta. Za nasze (kurskiego) pieniądze. Moralnie to dla mnie nikt. Nakręcił gniota. Sprawa Zatoki Świń od dawna jest znana dzięki reportażom Gazety Wyborczej i TVN. Przez 5 lat prokuratura nie zrobiła prawie nic. Pewnie dlatego, że naprawdę są umoczeni prokuratorzy, sędziowie i policjanci. A wreszcie co to znaczy "celebryci"? Celebrytką to jest Natalia Siwiec. Borys Szyc to wybitny polski aktor.

 • maaac

  Oceniono 14 razy 8

  Mimo przedstawienia dowód na powiązania Zatoki Sztuki z TVP w 2016 po wybuchu afery - Latkowski i Kurski milczą!

  Czyżby mili obaj związki z pedofilami? Zwłaszcza te dziwne pytania Latkowskiego wobec Szyca - że jak on miał możliwość i nie skorzystał z nieletnich prostytutek? Czyżby Latkowski coś wiece na temat korzystania z nich wiedział? Ma osobiste doświadczenia?

  TVP chroni pedofilki? To milczenie jest znamienne. Tak samo atak trolli opłacanych przez PiS na TVN - najwyraźniej chcą od siebie odwracać uwagę!

 • andrzej.duxa

  Oceniono 13 razy 7

  b. dobrze - dla oszczerców i recydywistów nie powinno byc zadnej taryfy ulgowej

 • pogra55

  Oceniono 14 razy 6

  Pan "Krystek "i pan "Turek"byli badani od lat i pewnie jeszcze długo potrwa wyjaśnianie tych panów ."Krystek"z tego nieszczęścia się rozchorował ,bo parasolka ochronna jakichś ważniaków przestała działać.Natomiast nie została wyjaśniona sprawa osób korzystających z procederu młodocianych niewolnic tego przybytku kultury.I pan Latkowski zainsynuował w swoim bardzo słabym filmie jakieś powiązania ze znanymi celebrytami .Bardzo to jest mętne i po ludzku paskudne ,bo sprawa jest bardzo poważna i jeśli są podejrzenia co do udziału w tym procederze pewnych osób ,to powinna to wyjaśniać policja i prokuratura . Jeśli dziennikarz wie coś na ten temat powinien powiadomić odpowiednie organy ,lu odważnie powiedzieć wprost publicznie kto w tym uczestniczył ,a nie opowiadać kocopały i pokazywać zdjęcia znanych osób ,które bywały w klubie.Tam bywało mnóstwo gości ,były wielkie imprezy ,ale to przecież nie znaczy ,że ci ludzie są winni procederu ,a nawet nie znaczy ,że cokolwiek wiedzieli.Pan Latkowski przekroczył granice przyzwoitości i uczciwości dziennikarskiej.A film ,który zrobił jest nudny i źle zrobiony ,no i niczego nie załatwia pozytywnie dla ofiar oraz niczego nie wyjaśnia.Czyżby powstał ,żeby opluć kilka znanych osób .Bo przedstawienie postaci np. pana Wojewódzkiego ,czy innych znanych celebrytów z tragiczną i wstrząsającą historią 14-letniej Anaid jest niedopuszczalnym nadużyciem i nieodpowiedzialnością.

 • barakuda62

  Oceniono 14 razy 6

  Każdy wszedł do tego klubu to pedofil więc analogicznie każdy kto wchodzi do kościoła to też pedofil- przecież księża to pedofile co udowodniono ponad wszelką wątpliwość a więc...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX