Amerykańscy raperzy zainspirowali się utworem Krzysztofa Krawczyka. Król polskiej estrady komentuje sukces i dziękuje Bartosiewicz

Fragment piosenki "Trudno tak" Krzysztofa Krawczyka został wykorzystany w kawałku amerykańskich raperów. Wokalista skomentował sytuację i podziękował Edycie Bartosiewcz, bez której nie byłoby piosenki.

Utwór Krzysztofa Krawczyka zainspirował zagranicznych artystów. Jego piosenka zaśpiewana w duecie z Edytą Bartosiewicz, została wykorzystana przez amerykańskich raperów jako sampel. Trzeba przyznać, że nie zdarza się to często.

Krzysztof Krawczyk w utworze "Candy"

Raperzy, którzy zdecydowali się na użycie fragmentu popularnej piosenki Krawczyka w swoim utworze to członkowie składu Berner & B-Real z gościnnym udziałem Rick Rossa, znani w Polsce głównie dzięki piosence "What's Your Number". "Candy" udostępniono 1 kwietnia - utworu można posłuchać w serwisie YouTube. 

 

Piosenkarz podziękował Edycie Bartosiewicz

Internauci od razu wychwycili sampel pochodzący z piosenki "Trudno tak", którą Krzysztof Krawczyk zaśpiewał razem z Edytą Bartosiewicz. Artysta podziękował za ten duet w mediach społecznościowych Edycie, bez której utwór - podobnie jak sampel - nie powstałby.

Kochani! Oczywiście, że wiadomość sprawiła mi duża radość. Ale z pełnym szacunkiem, nie byłoby tego nagrania i jego sukcesów, gdyby nie Edyta Bartosiewicz. I jej dziękuję, bo to jej przede wszystkim sukces!

- napisał na Facebooku Krzysztof Krawczyk. 

 

Oryginalnie linia melodyczna pochodzi z piosenki serbskiej grupy Tap 011 i nosi tytuł "Sanjaj me". Porównując jednak liczbę wyświetleń, to właśnie Polak sprawił, że piosenka stała się znana szerszej publiczności i to do tego stopnia, że zaczęli wykorzystywać ją raperzy z zagranicy.

Krzysztof Krawczyk ma na swoim koncie bardzo wiele znanych utworów, m.in. "Parostatek", "Mój przyjacielu" czy "Bo jesteś Ty".

Zobacz wideo Inne polskie też mają powiązania z zagranicznymi celebrytami. Tak bawiła się Maryla Rodowicz na koncercie Nicki Minaj
Więcej o:
Komentarze (13)
Krzysztof Krawczyk stał się inspiracją dla amerykańskich raperów. Za sukces podziękował Edycie Bartosiewicz
Zaloguj się
 • Andrzej Garlicki

  Oceniono 5 razy 3

  Gdy czytam takie materiały jak powyższy, nie mogę pozbyć się refleksji, że mentalnie nie zmieniliśmy się od wieków. "Co Francuz wymyśli, to Polak polubi", "pawiem Europy byliśmy i papugą". Czyli zaczęło się to już dawno. Za nieboszczki komuny było podobnie. Pamiętam, jak Urban (wówczas prześmiewca rządu w "Szpilkach") ładnie to sparodiował. Przy okazji kolejnego lotu Apollo, zamieścił artykuł o tym, że kable w rakiecie wykonane są z miedzi. A przecież to właśnie Polska jest wielkim producentem miedzi - hurra Polska!
  Zawsze gdy czytam zachwyty o tym że jakiś Polak został łaskawie gdzieś - tu w zupełnie trywialnej sprawie - zauważony, przypominam sobie artykuł Urbana.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 2 razy 2

  "Berner & B-Real z gościnnym udziałem Rick Rossa, znani w Polsce głównie dzięki piosence "What's Your Number""
  Aha...

 • magda_breslau

  Oceniono 2 razy 2

  Legend.

  Stu dwudziestu lat w zdrowiu panie Krzysztofie!

 • deco.derr

  Oceniono 1 raz 1

  Pamietamy :)
  Wystepy Krystofa w USA, koniec lat 80, poczatek 90.
  Niestety, zakonczyly sie po wypadku na jednym z tourne gdy pan Krzys spadl z dachu podczas jego smolowania dla polskiego kontraktora. Eh, lza siem kreci.

 • mniklasp

  0

  to ze jakis negro rap band w ktorym lyrics sa 'fuck in my way' i podobne fuck your candy co chwile nie jest powdem nawet do wzmianki. Polacy obudzcie sie !, dlaczego sluchacie debilnych raperow z Chicago czy NY jako czesc subkultury .?

 • blahblah69

  Oceniono 2 razy 0

  olbrzymi miedzynarodowy sukces Krawczyka. Za PO było to nie do pomyslenia !!

 • balibliss

  0

  Czy tylko ja nie słyszę tej "inspiracji" w tej amerykańskiej piosence?

 • cerrie35

  Oceniono 6 razy 0

  Serio?? To, że zainspirowano się zagranicą jakimś naszym Polskim utworem, jest dla nas już powodem do sukcesu? Tak jak wtedy co Rusinowa zrobiła sobie fotkę z Adele? Jakoś od dłuższego czasu mam wrażenie, iż z Polski i Polaków robi się taki biedny kraj, którego nie stać na sukcesy pełną gębą, dlatego cieszą się byle ochłapami rzucanymi z suto zastawionego stołu. Gdzie nasza godność ja się pytam?
  Czy np. jakby jakaś zagraniczna gwiazda przeczytała romansidło tej naszej pseudo pisarki Bondy, to też miałby być powód do dumy?

 • krystin9

  Oceniono 1 raz -1

  Wejścia są z powodu Bartosiewicz a nie Krawczyka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX