"Nic się nie stało". Natalia Siwiec i jej mąż zareagowali po emisji dokumentu. "Wyrażamy sprzeciw wobec czynów krzywdzących dzieci"

Natalia Siwiec i Mariusz Raduszewski, którzy zostali pokazani w dokumencie Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało", wydali oficjalne oświadczenie. Nie godzą się na to, żeby wykorzystywać ich wizerunek w związku ze sprawą Zatoki Sztuki.

W środę wieczorem na antenie TVP1 został wyemitowany dokument "Nic się nie stało". Sylwester Latkowski zajął się w nim sprawą klubu Zatoka Sztuki, gdzie miało dochodzić do wykorzystywania seksualnego. Uważa, że sporą rolę odgrywają w niej celebryci, którzy chętnie bywali na odbywających się tam imprezach i - według niego - trzymają w tajemnicy przestępstwa, których byli świadkami. Wśród nich wymienił po emisji dokumentu m.in. Kubę Wojewódzkiego, który od razu wydał oświadczenie. Dziennikarz zwrócił się także do Radosława Majdana. Bramkarz mówi, że wysłał do niego wiadomość i zapowiedział, że jeśli ten nie przeprosi za pomyłkę, to spotkają się w sądzie.

Zobacz: Sylwester Latkowski apeluje do celebrytów po "Nic się nie stało": Przestańcie się chronić. Powiedzcie wreszcie pas

Zobacz wideo "Nic się nie stało" to odpowiedź na dokument braci Sekielskich?

"Nic się nie stało". Natalia Siwiec wydała oświadczenie

W dokumencie zostali także przedstawieni Natalia Siwiec i jej mąż Mariusz Raduszewski. Dziennikarz wykorzystał ich zdjęcia, które sobie zrobili podczas imprez w Zatoce Sztuki. Celebryci wystosowali już oświadczenie, w którym tłumaczą, że nie mają nic wspólnego z przestępstwami, do których tam rzekomo dochodzi.

W związku z emisją filmu "Nic się nie stało" i przedstawionym w filmie, niezgodnym z prawem, procederem mającym miejsce w Klubie Zatoka Sztuki w Sopocie, stanowczo zaprzeczamy, abyśmy mieli jakikolwiek związek z tymi wydarzeniami, a także nie zgadzamy się z faktem wykorzystywania naszego wizerunku - brzmi początek.

Uważają, że osoby zajmujące się dokumentem posłużyli się ich nazwiskami dla promocji materiału.

Podkreślamy, że z uwagi na naszą rozpoznawalność, wykorzystano, bez naszej zgody, nasz wizerunek do promocji dokumentu. Działanie to jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego i etyką dziennikarską. Użycie naszego wizerunku i sugerowanie nieprawdziwych i kłamliwych informacji na nasz temat ma na celu wywołanie kontrowersji i sensacji, co w konsekwencji ma na celu promocję dokumentu "Nie się nie stało" - zapewniają.

Wytłumaczyli też swoją obecność na imprezach organizowanych w tym lokalu. Podkreślają, że byli zapraszani przez różne marki, a ich obecność miała jedynie charakter komercyjny, "wobec czego nie jest niczym niezwykłym, że byli jednymi z wielu gości Zatoki Sztuki". Na koniec wyrazili swoje stanowisko wobec przestępstw seksualnych i wykorzystywania słabszych:

Wyrażamy głębokie ubolewanie i sprzeciw wobec wszelkich czynów krzywdzących dzieci i kobiety. Wykorzystywanie słabszego położenia dzieci czy kobiet celem nadużyć seksualnych jest niedopuszczalne, a sprawcy tych czynów winni być surowo ukarani - podkreślili.

"Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego

Dokument prezentuje historię czternastolatki, która została zgwałcona, po czym popełniła samobójstwo. W materiale wypowiedział się m.in. Jacek Karnowski oraz matka ofiary. Prezydent Sopotu zaznaczył, że znany klub Zatoka Sztuki w Sopocie miał stać się przykrywką do działań pedofilskich, stręczycielskich czy produkcji prostytutek. W filmie Sylwestra Latkowskiego zostały przedstawione mroczne kulisy działalności trójmiejskich klubów. Kilka lat temu głośno było o tzw. "Krystku", który właśnie w tamtejszych klubach miał znajdować swoje ofiary.

Więcej o:
Komentarze (97)
Natalia Siwiec i jej mąż zareagowali po emisji "Nic się nie stało". Wydali oświadczenie
Zaloguj się
 • stach_79

  Oceniono 37 razy 27

  Coś mi się zdaje, że ten cały Latkowski w celi skończy jak reszta pisiactwa...

 • wpac

  Oceniono 18 razy 14

  Są dowody- celebrytów do sądu.
  Nie ma dowodów- też do sądu.
  Zarzucić Latkowskiego pozwami, niech płacze i płaci.

 • mariandusza

  Oceniono 14 razy 12

  Zrobił się szum. Oświadczenia, odpowiedzi, sprostowania, dyskusja...ważne, że już nikt nie mówi o filmie Sekielskich i księżach. Latkowski : Panie Prezesie, melduję wykonanie zadania.

 • reniaaa

  Oceniono 28 razy 12

  Ludzie, trochę rozsądku. Latkowski nie zrobił tego filmu w żadnej odpowiedzi na film Sekielskich. Zapowiadał go od dawna. Taka właśnie retoryka, że to odpowiedź PiSowców na oskarżenia wobec kleru jest bardzo szkodliwa i właśnie na rękę celebrytom umoczonym po pachy w ubocznej działalności Turczyńskiego, Zatoki Sztuki i naganiaczy. Myślicie, że manager klubu może nie wiedzieć co się dzieje w lokalu? Bożena Aksamit, Piotr Głuchowski w książce "Zatoka Świń" też zmyślali i napisali ją w jakimś odwecie albo odpowiedzi?! I żeby była jasność: nie popieram obecnie rządzących ani kleru - po prostu jestem za trzeźwym osądem i przeciwko wykorzystywaniu dzieci.

 • lucusia3

  Oceniono 18 razy 12

  To teraz wyciągnąć prominentnych mieszkańców parafii, gdzie byli księża pedofile i oskarżyć ich o ukrywanie faktów i współudział. W końcu bywali, może nawet zdjęcia mają, na mszach i uroczystościach w kościołach, gdzie działali pedofile.

 • ktos2014

  Oceniono 21 razy 9

  Miała być bomba a wyszedł jak zwykle gdy TVP PIS się za coś bierze KAPISZON

 • piswatch

  Oceniono 8 razy 8

  Ciekawe...Minister Zero powołuje komisję na drugi dzień....od emisji Kleru minął rok i podobnej komisji nie ma :) O co kaman ?

 • six_a

  Oceniono 7 razy 7

  a latkowski ma bardzo ładne zdjęcie z blondyną glapińskiego.

  to kto jest sponsorem tego filmiku?

 • chubi78

  Oceniono 7 razy 7

  Latkowski przywalił PiSowi z drugiej strony. Kolejne zaniechanie rządzonej przez PiS prokuratury w sprawie przestępstw seksualnych, najpierw nakaz tuszowania pedofilii w kościele, teraz podobna dziwnie bezradna postawa wobec gwałcicieli. Ziobrę musi ch... strzelać.
  Swoją drogą za te wszystkie przestępstwa odpowiedzialne są wszystkie rządy, te okropieństwa dzieją się od zawsze i żaden rząd nie zrobił z tym porządku....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX