Weronika Rosati rok temu udzieliła wywiadu "WO". Opisuje jego konsekwencje. Wiele firm zerwało z nią współpracę

Weronika Rosati - rok po głośnym wywiadzie dla "Wysokich Obcasów", w którym wyznała, że była ofiarą przemocy domowej - rozmawiała ponownie z Magdaleną Środą na ten temat. Co się zmieniło po roku?

Weronika Rosati rok temu w rozmowie z Magdaleną Środą na łamach "Wysokich Obcasów" powiedziała, że jest ofiarą przemocy domowej. Miał się jej dopuścić ówczesny partner aktorki. Rok po wywiadzie, o którym wówczas mówili wszyscy, spotkała się ponownie z etyczką oraz Urszulą Nowakowską z Centrum Praw Kobiet.

Zobacz wideo Weronika Rosati o wywiadzie dla Wysokich Obcasów

Weronika Rosati porusza problem przemocy domowej

Weronika Rosati poszerzyła kilka kwestii, które poruszyła rok temu. Teraz, w kolejnej rozmowie na ten temat, powiedziała szczerze, że nadal mierzy się z konsekwencjami tego wywiadu:

Wciąż mierzę się z konsekwencjami tego wywiadu, ale nie żałuję, że go udzieliłam. Przynajmniej zaczęła się dyskusja na tak ważny, a przemilczany temat, jakim jest przemoc domowa.

Część mediów, zamiast na problemie przemocy, skupiła się na samej Weronice Rosati. Aktorka jednak twierdzi, że liczyła się z takim rozwojem wypadków - najważniejsze dla niej było to, że przy okazji drukowano numery telefonów instytucji, w których ofiara przemocy może dostać pomoc.

Weronika Rosati o konsekwencjach wywiadu dla "Wysokich Obcasów"

Kiedy rok temu Weronika Rosati udzielała "Wysokim Obcasom" wywiadu, najpewniej nie spodziewała się jednak jednej konsekwencji, która ją później dotknęła. Niektóre firmy, z którymi miała podpisane kontrakty reklamowe, wycofały się po jej wyznaniu. Aktorka odniosła się do tego w rozmowie:

W Polsce usłyszałam wprost, że powodem zerwania rozmów o współpracy jest wywiad na temat przemocy, które doświadczyłam. Absurd! Dwie z firm, które zerwały ze mną rozmowy, to firmy, które podkreślają, że stawiają na kobiecość, że kochają kobiety. Dopiero teraz, gdy widzą, że założyłam fundację, że walczę o prawa kobiet, pojawiają się pierwsze propozycje współpracy.

Całą rozmowę z 29 kwietnia możecie odsłuchać poniżej:

Weronika Rosati wciąż procesuje się z byłym partnerem, Robertem Śmigielskim. Łączy ich córka Elizabeth oraz kolejne rozprawy sądowe.

Gdzie szukać pomocy w przypadku przemocy domowej? Ważne numery

 • 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
 • 800 702 222 - Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
 • 800 120 002 - Niebieska Linia - telefon dla osób doświadczających przemocy
 • 800 012 005 - Telefon Pogotowia dla seniorów
Więcej o:
Komentarze (18)
Weronika Rosati o przemocy domowej. "Ja też zgłosiłam ją po dłuższym czasie"
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 6 razy 6

  Taa, po tym słynnym wywiadzie straciłam cały szacunek do Środy. To jakaś ironia, że ona jest akurat profesorem etyki.

 • i.will.be.gentle

  Oceniono 10 razy 6

  piszcie/mówcie sobie o Rosati co chcecie, dla mnie to juz zawsze będzie kobieta, która myslała, że zrobi karierę przez łóżko, romans z Zuławskim, chodzenie za rączkę w Krakowie z Harveyem Weinsteinem, a mam wrażenie że to tylko czubek góry lodowej

 • elq_1

  Oceniono 1 raz 1

  "Kariera" przez łóżko, to DNO!
  A ona, to puchar przechodni - od spodni do spodni!

 • cracken001

  Oceniono 6 razy 0

  Ty,rosati,nie jestes kobieta..jestes wyrachowana KUR WA

 • dodosdontquack

  Oceniono 13 razy -1

  Chcialbym znac nazwy tych firm... Dno i zwyrodnienie moralne. Gratuluje Weronice odwagi i sily. O patologiach trzeba mowic glosno, zeby ofiary nie czuly sie same. Odwracanie sie od nich w takich sytuacjach powinno byc prawnie karane.

 • j21p

  Oceniono 7 razy -3

  Dzieki Weronika!!

  Przemoc domowa a potem przemoc medialna. Chory, "katolicki" kraj!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX