Kasia Tusk udzieliła pierwszego wywiadu. Zwierzyła się, jak czuje się w roli mamy. "Dziecko było przez nas upragnione"

Kasia Tusk złamała jedną ze swoich naczelnych zasad - udzieliła pierwszego wywiadu. W polskiej edycji "Vogue" opowiedziała o swojej pracy, ale też o tym, jak została mamą.

Kasia Tusk urodziła córkę ponad rok temu. Konsekwentnie od lat unika zainteresowania mediów, teraz jednak postanowiła zrobić wyjątek (jak sama mówi, ma on potwierdzać regułę). W rozmowie z "Vogue Polska" zdradziła kilka szczegółów ze swojego macierzyństwa, których do tej pory pilnie strzegła.

Zobacz wideo Kasia Tusk o życiu z małym dzieckiem

Kasia Tusk o macierzyństwie

Choć Kasia Tusk starała się mówić wyłącznie o swojej pracy w trudnym czasie izolacji, przemyciła między słowami kilka wzmianek o dziecku.

Nie mam co narzekać, bo codzienność matki to dla mnie radosny odlot. Dziecko było przez nas tak upragnione, że nic nie jest mi w stanie popsuć samopoczucia. Nic nie przysłania tej mojej radosnej głupawki. Z mojego punktu widzenia jest fajniej - mówiła.

Od kiedy pod koniec stycznia zeszłego roku blogerka została mamą, o macierzyństwie wypowiada się sporadycznie. Z rozmowy dowiadujemy się, jak wyglądały jej pierwsze tygodnie po porodzie:

W pierwszych tygodniach każdą drzemkę i każdą godzinę, gdy mąż zabierał córkę na spacer, wykorzystywałam wyłącznie na pracę. Wyciskałam minuty jak cytrynę - wyznała.

A jak jest teraz, rok później?

Kasia Tusk o izolacji

W trudnym czasie izolacji również Kasia Tusk musiała zmienić swoje podejście do życia i przyzwyczajenia. Jak sama wspomina, długie spacery były codziennością, a teraz stały się wyzwaniem. Dodatkowym bólem jest konieczna rozłąka z bliskimi - Donald Tusk nie może opuścić Brukseli ze względu na zamknięte granice, a mama blogerki (choć mieszka w pobliżu) jest w grupie ryzyka i nie będzie narażała swojego zdrowia nawet dla kontaktów z córką i wnuczką:

Widujemy się na dystans. Ja staję w ogrodzie, a ona w oknie - i tak rozmawiamy. Dopiero teraz widzę, jak bardzo ułatwiało mi życie to, że pomagała mi w opiece nad córką. Ale mimo tęsknoty, nie spotykam się ani z rodzicami, ani z nikim starszym. Na pewno nie narażałabym nikogo, kto jest w grupie ryzyka - zastrzegła.

Możemy tylko mieć nadzieję, że czas izolacji niebawem się skończy.

Więcej o:
Komentarze (18)
Kasia Tusk udzieliła pierwszego wywiadu. Opowiedziała o córce. "Dziecko było przez nas upragnione"
Zaloguj się
 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 10 razy 6

  "Kasia Tusk złamała jedną ze swoich naczelnych zasad - udzieliła pierwszego wywiadu." - tak, bo zazwyczaj udziela od razu drugiego...

 • domektomek

  Oceniono 7 razy 5

  <<< Konsekwentnie od lat unika zainteresowania mediów, teraz jednak postanowiła zrobić wyjątek >>>.

  To ona nie wie, że nie ma tygodnia, aby o niej tutaj nie pisali ?

 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 8 razy 4

  Zapomnieliście chyba napisać że zachwyca?!

 • langston

  Oceniono 5 razy 3

  Kto to jest Kasia Tusk?

 • 1janeczek2

  Oceniono 5 razy 3

  "opowiedziała o swojej pracy" - macie poczucie humoru

 • pan_malowany

  Oceniono 4 razy 2

  Pracowitosc to cecha dziedziczna Tuskow

 • a ka

  Oceniono 6 razy 2

  Ja też nie mogę narzekać na swoje życie. Prowadzę firmę od 12 lat, pracuje głównie z domu, zarobki około 400 tys rocznie brutto. Mam syna, męża, dwa mieszkania. I jak widać nie muszę nazywać się Tusk. Zdjęcia robię głównie na wyjazdach rodzinnych i nie wrzucam na Insta czy FB, bo tego nie mam i jest mi z tym wygodnie żyć.

 • bubba

  Oceniono 2 razy 0

  Niezwykle wybitna osoba Katarzyna Tusk udzieliła wywiadu... chyba w tym Voque oszaleli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX