Val Kilmer udzielił szczerego wywiadu. Aktor jest po tracheotomii: Kiedyś nie śmiałem się jak pirat

Val Kilmer od czasu diagnozy raka gardła bardzo rzadko pojawia się w mediach. We wtorek zrobił wyjątek - udzielił wywiadu "Good Morning America". Co się z nim działo w ostatnich latach?

W 2015 roku u Vala Kilmera - gwiazdy lat 80. i 90. - zdiagnozowano raka gardła. Od tego momentu aktor sporadycznie pojawiał się w mediach, raczej unikał zainteresowania dziennikarzy. Skupił się na pisaniu autobiografii, w której wrócił do czasów młodości i licznych romansów. We wtorek rozmawiał jednak z dziennikarzem "Good Morning America".

Zobacz wideo Top Gun: Maverick - oficjalny zwiastun filmu

Val Kilmer w pierwszym wywiadzie od lat

Gwiazda "Top Gun" pokonała już raka gardła. Niestety, po leczeniu pozostał w szyi otwór po tracheotomii. Val Kilmer stracił swój głos, z którego słynął. W czasie całej rozmowy w "Good Morning America" korzystał z pomocy generatora dźwięku, który wspiera pacjentów po tracheotomii w odzyskaniu głosu. Jak sam na początku rozmowy przyznał, o wiele lepiej się czuje, niż brzmi - i rzeczywiście, bez transkrypcji słów Kilmera trudno było określić, co dokładnie mówi.

Raka wyleczono szybko, ale potrzebuję tracheotomii, żeby oddychać, bo mam spuchnięte gardło - tłumaczył, trzymając dłoń przy aparacie wspomagającym mowę

Prowadzący rozmowę z wyczuciem zapytał Kilmera, czego mu najbardziej brakuje, jeśli chodzi o głos. Na szczęście 60-letni aktor obdarzony jest sporym poczuciem humoru:

Czego mi brakuje? Tego, że go miałem! - odparł i dodał - No i kiedyś nie śmiałem się jak pirat
 

Val Kilmer o "sławnych kochankach"

W przeszłości Val Kilmer był jedną z najważniejszych gwiazd Hollywood. Grywał w najważniejszych filmach dwóch dekad ("Top Gun", "The Doors", "Batman Forever" i wiele innych) i do 2017 regularnie pojawiał się na ekranie. Jego popularność zawodowa szła w parze z imponującą listą kochanek. Wiązany był z Cher, Cindy Crawford, Michelle Pfeiffer, Angeliną Jolie, Paris Hilton, Winoną Ryder, Daryl Hannah, a nawet naszą polską gwiazdą - Izabellą Miko.

Aktor odniósł się do swoich licznych romansów w rozmowie wtorkowej:

Nie zostałem stworzony do takiej sławy i uwagi, jaką dostałem po roli Jima Morrisona (w filmie "The Doors" - przy. red.). Jego życie to był seks, narkotyki i rock and roll. A ja jestem bardzo nieśmiały. Próbowałem wieść spokojne życie w Nowym Meksyku, niezależnie od moich sławnych partnerek z przeszłości - wyznał

Ma jednak radę dla wszystkich, którzy chcieliby wieść życie u boku takich gwiazd, jak jego byłe dziewczyny:

Byłem oddany. Musisz być całkowicie oddany kobiecie, która jest tak dynamiczna i oddana swojej pracy, jak Cindy Crawford, która wówczas była modelką numer jeden na planecie

O wszystkich romansach Vala Kilmera przeczytacie w jego autobiografii "I'm Your Huckleberry". Kilka szczegółów zdążył już zdradzić, ale ponieważ lista jego partnerek jest imponująca, w książce bez wątpienia znajdzie się więcej pikantnych szczegółów.