Księżna Kate i książę William zrobili niespodziankę. Prosto z domu połączyli się z dziećmi. Nie obyło się bez trudnych pytań

Księżna Kate i książę William odbyli wydeokonferencję z dziećmi jednej z brytyjskich szkół. Zobaczcie, jak poradzili sobie z pytaniami 10-latków.

Księżna Kate i książę William swoje obowiązki wykonują zdalnie. Książęca para pamięta nie tylko o przedstawicielach służby zdrowia i wszystkich tych, którzy codziennie narażają zdrowie, by pracować, ale też o dzieciach i nauczycielach. Kate i Wiiliam odbyli więc wirtualne spotkanie z uczniami szkoły podstawowej w Burnley. Tamtejsi podopieczni to pociechy pracowników służby zdrowia, kurierów czy sprzedawców. 

Zobacz wideo Kate i William pokazali, jak ich dzieci dziękują służbie zdrowia, walczącej z koronawirusem

Dzieci zaskoczyły księżną Kate i księcia Williama 

Dla dzieci ze szkoły podstawowej z Burnley wideorozmowa z księżną Kate i księciem Williamem nie była niespodzianką. Maluchy wiedziały o tym wirtualnym spotkaniu od dawna. Najlepszym dowodem na to jest zachowanie jednego z chłopców, którzy przez trzy dni starał się zrobić idealny bukiet papierowych kwiatów dla Kate. Okazuje się jednak, że na rozmowę mniej przygotowani byli członkowie rodziny królewskiej. Ci bowiem zostali zbombardowani przez dzieci masą trudnych i często zabawnych pytań. 

I tak książę William został zapytany o to, czy wie o tym, że pierwszym królem Anglii był William nazywany był Zdobywcą.

A jak ty chciałbyś być nazywany za tysiąc lat? - usłyszał chwilę później książę.

William zaśmiał się nerwowo, po czym szybko powiedział:

Nie sądzę, żebym mógł na to odpowiedzieć - usłyszały dzieci. 

Dzieci miały więc nadzieję, że bardziej wyczerpująca odpowiedź usłyszą, kiedy zapytają Williama o to, kto spośród znanych ludzi jest jego ulubioną osobą. Niestety i tu przyszło rozczarowanie. 

Moi ulubieni ludzie nie byli tak naprawdę sławni - przyznał. 

Z pomocą przyszła mu jednak księżna Kate, która opowiedziała, że książę George oglądał dużo "Niebieskiej Planety" Davida Attenborougha, więc to znany biolog jest jej ulubieńcem. 

Księżna Kate i książę William dziękują nauczycielom

Kate i William obejrzeli ponadto rysunki i prace plastyczne dzieci. Zachwytom nie było końca, zwłaszcza, że dzieci portretowały swoich rodziców. Oprócz tego książęca para postanowił podziękować nauczycielom za ich trudną pracę. 

Wykonujecie fantastyczną pracę. Jesteśmy pewni,  że rodzice tych dzieci są wam wdzięczni - powiedziała Kate.

Nagranie z części spotkania znalazło się na oficjalnym Instagramie rodziny królewskiej. Możecie jednak zobaczyć je również poniżej:

 

Myślicie, że William i Kate poradzili sobie podczas wideokonferencji z trudnymi pytaniami dzieci? Jedno jest pewne, uczniowie podstawówki w Burnley zapamiętają ten dzień na długo. 

AG 

Więcej o: