Nauczycielki ze "Szkoły z TVP" zmagają się z falą hejtu. "W tej chwili czuję się jak zgnojony człowiek, nic niewarty"

Nauczycielki "Szkoły z TVP" padły ofiarą internetowego hejtu. Jedna z nich udzieliła wywiadu, w którym opowiada o kulisach powstawania programu i o kosztach psychicznych, jakie przyszło jej ponieść.

"Szkoła z TVP" to wielka klapa. Program, który po zamknięciu placówek edukacyjnych miał uczyć dzieci, okazał się być pełen błędów. Internet zawrzał od komentarzy słusznie krytykujących TVP. Niezwykle przykrym zjawiskiem jest jednak fala hejtu, z którą spotkały się nauczycielki prowadzące program.

Zobacz wideo Po tych rolach mieli traumę. Obejrzyjcie nasze wideo.

Nauczycielki ze "Szkoły z TVP" nie radzą sobie z hejtem

Jako pierwsza internetowemu ostracyzmowi wymierzonemu w stronę nauczycielek prowadzących "Szkołę z TVP" sprzeciwiła się Karolina Korwin-Piotrowska. Dziennikarka zauważyła, że wina leży po drugiej stronie - nauczycielki nie zostały najpewniej przygotowane do pracy przed kamerą:

Bardzo mi żal tych pań, tych nauczycielek. Tak, to jest śmieszne, kiedy się ogląda z poziomu domu i bezpiecznej kanapy.

Teraz jedna z nauczycielek zdecydowała się udzielić wywiadu Gazecie Wyborczej i opowiedzieć, jak wyglądały kulisy przygotowywania tego programu:

Bez żadnych prób, wsparcia, scenariusza ze strony telewizji. Dostałyśmy mikrofony i jedynie wskazówki, do której kamery mówić. Wszystko musiałyśmy wymyślać same - od scenariuszy po materiały dydaktyczne. A nie mogłyśmy korzystać z niczego, co sobie normalnie, na własny użytek przygotowujemy na codzienne lekcje, czyli z YouTube’a czy zdjęć z internetu, bo telewizja wymagała, aby posługiwać się materiałami, do których mamy prawa autorskie.
W niedzielę cały dzień, 10 godzin, spędziłyśmy w studiu nagraniowym. Byłyśmy głodne, zmęczone. Kręcili wyrywkowo, bez prób, my już nie myślałyśmy w pewnym momencie logicznie. Kręcili i tego samego dnia montowali odcinki. I od razu, bez sprawdzenia, wysyłali do Warszawy. My nawet nie miałyśmy możliwości sprawdzić, jak to finalnie wyszło i czy nie ma pomyłek. W poniedziałek była emisja - opowiedziała jedna z nauczycielek.

Bohaterka "Szkoły z TVP" opowiedziała o ogromnych kosztach psychicznych, które ponosi przez udział w tym programie, oraz jak fatalnie wpływają na nią hejterskie komentarze:

W tej chwili czuję się jak zgnojony człowiek, nic niewarty. Boję się wyjść z domu, żeby ktoś mnie nie rozpoznał, żeby nie być wytykaną palcami. Budzę się w nocy i myślę, jak tu zniknąć.

Warto również dodać, że nauczycielki nie zgłosiły się "na ochotnika" do udziału w "Szkole z TVP", a zostały oddelegowane przez dyrektora swojej szkoły.

Ta sytuacja jest kolejnym dowodem na to, że przed napisaniem hejterskiego komentarza, który może komuś zniszczyć życie, warto odnaleźć w sobie chociaż odrobinę empatii.

PJA

Więcej o:
Komentarze (19)
Nauczycielki ze "Szkoły z TVP" zmagają się z falą hejtu: "Czuję się jak zgnojony człowiek"
Zaloguj się
 • nopalaks

  Oceniono 7 razy 3

  No, ale matematyki juz panie nie musialy same wymyslac...

 • cezar85

  Oceniono 5 razy 3

  niestety tak się kończy romans z reżimówką, dziewczyny

  wiemy, że to nie wasza wina, ale to wy jesteście twarzą tej katastrofy

  to była świetna lekcja dla dzieci 'o zadawaniu się z kim się zadawać nie powinno'

 • sympatyczna_16

  Oceniono 1 raz 1

  W sumie szkoła z tvp to fajny pomysł, bo należę do tych rodziców co mają szczęście pracować z domu, ale jednak nie mam na tyle czasu by siedzieć przy dziecku cały czas, a 8-latek lubi zwracać na siebie uwagę. Tutaj na dłuższą chwilę ma zajęcia, które ogląda z zaciekawieniem, a ja mam czas na prace

 • flemming

  Oceniono 1 raz 1

  Miszcz Piontkowski to wymyślił. Nawet bolszewicy lepiej dobierali ministrów niż zbawiciel narodu polskiego. Gratulacje suwerenie, wybraliście bydło i jesteście z tego bardzo szczęśliwi.

 • cezar85

  Oceniono 1 raz 1

  a tu mały wzór jak powinna wyglądać lekcja dla dzieci

  i choć trudno w to uwierzyć, przeprowadzona przez Szydło

  www.youtube.com/watch?v=0g8lANs6zpQ

 • krytek-7

  Oceniono 7 razy 1

  Bo jak ktos jest ekspertem w dzedzinie gotowania i szycia,to raczej nie powinien sie brac za dziedziny o ktorych nie ma zielonego pojecia.

 • anna-maria09

  0

  Nie rozumiem...tego całego hejtu. Owszem można skrytykować, każdy może mieć swoje zdanie, nie wszystko wszystkim musi się podobać. Ludzie, empatii trochę. Fakt, mi też na początku się te lekcje nie podobały. Ten w-f w spódnicy, obwód a średnica i jeszcze inne. Ale poprawili wszystko, forma, treść, podejście samych nauczycieli. Zauważajmy też te dobre rzeczy, doceniajmy że są. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  0

  I bardzo dobrze każdy kto pcha się na ekran tej PiSowskiej reżimówki powinien się wstydzić przez resztę życia.

 • bartoszbankowski

  0

  Cena sławy
  A tak serio to nawet w stresie nie pie***y się bzdur o parach w liczbie parzystej czy ołowiu w benzynie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX