"Tylko jeden". Uczestnik musiał zrzucić 12 kg w zaledwie tydzień. To niebezpieczne

W nadchodzącym odcinku programu Blanki Lipińskiej "Tylko jeden" będzie się działo. Jeden z zawodników będzie musiał zrzucić kilkanaście kilogramów, żeby zakwalifikować się do następnej walki. Będzie miał na to jedynie tydzień.

Blanka Lipińska doczekała się własnego programu telewizyjnego o sztuce walki MMA. Uczestnicy zamknięci są w jednym domu, gdzie przygotowują się do walk. W nadchodzącym czwartym odcinku programu dojdzie do ponadprzeciętnej i z pozoru niemożliwej sytuacji. Jeden z uczestników, Bartek Gładkowicz będzie miała za zadanie pozbyć się 12 kilogramów w zaledwie 7 dni. 

Jak schudnąć 12 kilogramów w tydzień?

Bartek Gładkowicz z "Tylko jeden" na co dzień waży 93 kilogramy, jednak ma za zadanie zawalczyć w kategorii do 81 kilogramów, co zmusza go do bardzo szybkiej utraty wagi w bardzo krótkim czasie. Jak to zrobi?

ZOBACZ TEŻ: Blanka Lipińska dostała pracę w Polsacie. Autorka "365 dni" poprowadzi nowe show, "Tylko jeden"

Na samym początku zaznaczmy, że utrata tak wielu kilogramów w tak krótkim czasie nie jest zdrowia i odbija się mocno na funkcjonowaniu organizmu. Zawodnicy MMA zbijają wagę przez odwodnienie. Sól i węglowodany zatrzymują wodę w organizmie, dlatego sportowcy eliminują je z diety. Dodatkowo w tygodniu poprzedzającym walkę, oszukują swoje organizmy, przyjmując nawet trzykrotnie większe dawki wody niż normalnie. W efekcie ciało zaczyna naturalnie wypłukiwać nadmiar płynu, ale zanim zorientuje się, że w kolejnych dniach „dostawy” wody są mniejsze, to efekty stają się widoczne. Odwadnianiu sprzyjają też sauna i gorące kąpiele wywołujące obfite pocenie. 

Zobacz wideo Kolejna edycja FAME MMA przed nami

„Cięcie” wagi, poprzedzone ciężkimi treningami oraz restrykcyjną dietą, zapewnia spektakularne wyniki, ale jest także obarczone ryzykiem utraty zdrowia. Odwodniony człowiek staje się przemęczony, a organy przestają funkcjonować prawidłowo. Najbardziej drastyczne zbijanie wagi może doprowadzić do uszkodzenia nerek, dlatego proces ten powinien odbywać się pod kontrolą profesjonalistów i nie należy go nadużywać.

Z podobnym wyzwaniem będzie musiał zmierzyć się właśnie Bartek. Nie będzie mu łatwo, jednak będzie mógł liczyć na wsparcie kolegów i oczywiście Blanki Lipińskiej. Jak sobie z tym wszystkim poradzi? Tego dowiemy się już w piątek o 22:35 na antenie Polsatu

RG