Paweł Królikowski upamiętniony w pierwszym odcinku "Twoja twarz brzmi znajomo". "Bardzo tęsknimy"

W sobotę obejrzeliśmy pierwszy odcinek programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Produkcja uhonorowała zmarłego ponad tydzień temu jurora, Pawła Królikowskiego.

Choć odcinki do "Twoja twarz brzmi znajomo" powstają znacznie wcześniej, zanim będą zaprezentowane widzom, produkcji udało się znaleźć miejsce na uhonorowanie wieloletniego jurora show - Pawła Królikowskiego. Aktor zmarł po wielu tygodniach hospitalizacji pod koniec lutego.

"Twoja twarz brzmi znajomo" z hołdem dla Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski był jednym z ulubionych jurorów programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Zawsze kulturalny, z uśmiechem, stał się nierozłącznym elementem produkcji. Niestety, z powodów zdrowotnych musiał w zeszłym roku ustąpić z tego stanowiska. Kiedy w grudniu trafił do szpitala, jego przyjaciele z jury wciąż mieli nadzieję, że do nich jeszcze wróci.

W styczniu Polsat podjął decyzję, że nowym jurorem zostanie Adam Strycharczuk - stan zdrowia Pawła Królikowskiego nie pozwalał mu w żadnym stopniu na ponowne podjęcie obowiązków zawodowych. Miesiąc później aktor zmarł w jednym z warszawskich szpitali, jednak odcinki programu były już nakręcone.

W sobotę nadeszła pora na premierę pierwszego z nich. Kilka godzin przed emisją Katarzyna Skrzynecka wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, dlaczego odcinek "Twoja twarz brzmi znajomo" wygląda tak, a nie inaczej. Kiedy powstawał, Paweł Królikowski żył, zaś jedyne, co mogła zrobić ekipa, to trzymać za niego ze wszystkich sił kciuki i... pracować:

Ten odcinek programu zrealizowaliśmy ponad 3 tygodnie temu, gdy nasz Przyjaciel - Paweł Królikowski jeszcze z nami był... Był wówczas w szpitalu, a my podczas nagrania odcinka składaliśmy mu serdeczne życzenia szybkiego powrotu do zdrowia... z nadzieją, że powróci do nas na swój fotel Jurora... "Kochany Króliku, z całego serca trzymamy kciuki za Twój powrót do zdrowia i DO NAS! Rehabilituj się, zdrowiej i wracaj, tęsknimy"
... Stało się inaczej
Produkcja programu podjęła decyzję o przygotowaniu specjalnej wersji odcinka, nie zawierającej naszych życzeń i słów kierowanych do Pawła
W moim osobistym odczuciu, jesteśmy Państwu winni to wyjaśnienie: w jakim czasie i okolicznościach został zrealizowany program, którego emisję obejrzą Państwo tego wieczoru. Byliśmy tu jeszcze pełni nadziei. Nie dopuszczając myśli, że Królik mógłby nie wrócić... Proszę, miejcie to na uwadze, oglądając program
TO WAŻNE
 

Choć jak widzimy, nie wszystko w pierwszym odcinku zostało uwzględnione tak, jak życzyliby sobie tego przyjaciele aktora, produkcja uhonorowała Pawła Królikowskiego w równie piękny sposób. Poświęcono mu pierwsze minuty programu, pokazując fragmenty odcinków, w których brał udział. Na koniec pokazano planszę ze słowami jego przyjaciół z "TTBZ":

Króliku, bardzo tęsknimy - twoja "Twarzowa Rodzina"

Fani "Twoja twarz brzmi znajomo" tęsknią za Pawłem Królikowskim

Pod postem Katarzyny Skrzyneckiej fani tłumnie wyrażali swoje współczucie dla aktorki, ale i tęsknotę za jednym z ulubionych jurorów show. Paweł Królikowski miał liczne grono wielbicieli, którzy włączali program również ze względu właśnie na niego:

Bardzo lubię ten program, ale nie dam rady dziś go obejrzeć :( :( :(
Dziś to będzie najsmutniejszy odcinek, bo nie zobaczymy już pana Pawła
Uwielbiałam ten Jego wyraz twarzy, kiedy występowali uczestnicy - był tak szczęśliwy
Z wielkim smutkiem będę oglądać dzisiejszy odcinek TTBZ :(

Nam również brakuje aktora. Trzeba jednak przyznać, że Adam Strycharczuk godnie go zastępuje.