TVP odpowiada na ruch stacji TVN i wydłuża emisję programu "Pytanie na śniadanie"

Stacja TVP zareagowała na ostatnie zmiany TVN-u. W związku z tym zdecydowała się wydłużyć czas emisji "Pytania na śniadanie".

Niedawno stacja TVN podjęła decyzję o zmianie godziny emisji "Dzień Dobry TVN". Od poniedziałku, 2 marca, poranny program ma być nadawany od godziny 8.00, a nie 7.30, jak było wcześniej. W związku z tym ma się również później kończyć, czyli tuż przed godziną 11.30. Teraz na tę zmianę zareagowała stacja TVP, która również zdecydowała się na małą rewolucję w swojej ramówce.

Zobacz wideo Marcelina Zawadzka o zwolnieniach w

TVP reaguje na ruch TVN-u

Stacja TVN wprowadziła zmiany, ponieważ program "Dzień Dobry TVN" zanotował słabsze wyniki oglądalności. Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska, w rozmowie z serwisem Wirtualnemedial.pl zwrócił uwagę, że przyczyną jest inwestycja ogromnych środków finansowych w konkurencyjny program - "Pytanie na śniadanie" emitowany przez TVP. Telewizja Polska nie zamierza jednak pozwolić stacji TVN na wzrost oglądalności, bo właśnie wprowadziła kolejne zmiany jako odpowiedź na ruch konkurencji.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że od 2 marca "Pytanie na śniadanie" będzie się kończyć o godzinie 11.30. Do tej pory program nadawany był do godziny 11.00, tak jak "Dzień Dobry TVN", a następnie TVP emitowała dodatkowe programy, takie jak prognoza pogody czy cykl "Pytanie na śniadanie - extra". Teraz w to miejsce pojawi się dodatkowa 25-minutowa część "Pytania na śniadanie".

Zmiany emisji będą dotyczyć także weekendów. "Pytanie na śniadanie" zostanie wydłużone również w soboty oraz niedziele i będzie się kończyć koło godziny 11.15-11.20. Bez zmian pozostanie jednak godzina rozpoczęcia programu. "Pytanie na śniadanie" wciąż będzie się zaczynać o godzinie 7.15.

Warto dodać, że to nie pierwsza tego typu zmiana w "Pytaniu na śniadanie". Już wcześniej stacja TVP zareagowała na decyzję TVN-u, gdy ta zaczęła emitować "Dzień Dobry TVN 30 minut wcześniej. Właśnie wtedy poranne show "Dwójki" zaczęto nadawać 40 minut wcześniej niż dotychczas, czyli właśnie o godzinie 7:15.

Nikt nie wyprzedzi Telewizji Polskiej. Jeżeli TVN zrobi "Dzień dobry TVN" o 6.00, to my zrobimy "Pytanie na śniadanie" o 5.45. Dlatego nie ma sensu ścigania się na siłę z TVP - powiedział wtedy Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl.

Stacja TVN wciąż jednak próbuje uatrakcyjnić "Dzień Dobry TVN" i tym samym przyciągnąć widzów. Niedługo zobaczymy bowiem nową parę prowadzących - prezentera Radia ZET Damiana Michałowskiego oraz Paulinę Krupińską. 

KM

Więcej o:
Komentarze (43)
TVP odpowiada na ruch stacji TVN i wydłuża emisję programu "Pytanie na śniadanie"
Zaloguj się
 • jes-ter

  Oceniono 17 razy 15

  5:45 Gimnastyka poranna - prowadzi J. Kurski
  6:15 Poranna modlitwa z prezesem TVP
  6:45 Gotowanie na ekranie - przepisy J. Kurskiego
  7:15 Z cyklu "Przeżyjmy to jeszcze raz" Benefis Zenka M. z wydatnym udziałem prezesa TVP.
  9:15 "Sylwester marzeń" - powtórka z 2019, albo z 2018 a może z 2017 z wydatnym udziałem prezesa TVP.
  ...
  To trochę smutne, że jedyną "osobowością telewizyjną" jakiej dorobiła się ku...zja w czasach rządów PISbolszewii to J. Kurski.

 • public_enemy

  Oceniono 15 razy 11

  zacznijcie o czwartej i niech się ciągnie tak do piętnastej. Takie śniadanie w stylu kur-wizji...

 • yo1pek

  Oceniono 12 razy 10

  Z budżetową kasą łatwo składać takie deklaracje.

 • wikal

  Oceniono 10 razy 8

  Wypowiedzi Kurskiego mogą tylko wywoływać mdłości, bo tak obrzydliwego i cynicznego zaprzańca, to nawet w Pisie ciężko znaleźć. Kto was ogląda oprócz znudzonych emerytów i młodych leni ze sprawnymi mózgami, których jedynym celem jest żyć za socjal do końca swoich dni? Większość normalnych ludzi jest wtedy w pracy albo ma lepsze rzeczy do roboty. A już walka o widzów poprzez zmiany godzin emisji przypomina naukę mycia rąk przez Karczewskiego, bo Grodzki źle nauczył i ośmiesza obie stacje.

 • johndoe24

  Oceniono 10 razy 6

  nie TVP-is zaczyna swoje wypociny o 00:01 i kończy o 23:59

 • Leśna HRC

  Oceniono 6 razy 6

  Nic nie zmusi mnie do przełączenia na jakikolwiek kanał ku...zji!

 • ona_ona_80

  Oceniono 7 razy 5

  Jak dzieci. Co za żenada. I na takie coś idą moje pieniądze...

 • plastikpiokio

  Oceniono 5 razy 5

  czyli zmuszeni jesteśmy oglądać program pod jakże edukacyjnym tytułem ---SRANIE W BANIE teraz będziemy oceniać który jest głupszy .---mamy wybór.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX