Premier Mateusz Morawiecki żegna Pawła Królikowskiego. "Był ciepły i wrażliwy". Wzruszający wpis polityka

Cała Polska żegna Pawła Królikowskiego. Aktor odszedł 27 lutego po kilku miesiącach walki z chorobą neurologiczną. Politycy złożyli kondolencje rodzinie zmarłego. Wyrazy współczucia płyną również od premiera Mateusza Morawieckiego. Z szacunkiem i godnością pożegnał Królikowskiego na Twitterze.

Choć wieść o problemach zdrowotnych Pawła Królikowskiego rozniosła się już kilka miesięcy temu, nikt chyba nie przypuszczał, że sprawa jest na tyle poważna. Mężczyzna od grudnia ubiegłego roku przebywał w szpitalu, między innymi na oddziale intensywnej terapii, ale bliscy i przyjaciele aktora mieli nadzieję, że jego organizm wygra walkę z chorobą. Fani Pawła liczyli na to, że ich idol szybko wróci do zdrowia i już niedługo pojawi się w kinowej wersji "Rancza". Niestety los zdecydował inaczej. Królikowskiego w mediach społecznościowych żegnają nie tylko gwiazdy, ale również politycy. Kondolencje rodzinie zmarłego złożył także premier Mateusz Morawiecki

Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka mocno przeżywała chorobę Pawła Królikowskiego. Była świadkiem tego, jak zmagał się z problemami zdrowotnymi na planie programu:

Premier Mateusz Morawiecki w pożegnalnych słowach

Od wczoraj Internet rozgrzał się od współczucia i kondolencji płynących w stronę rodziny Pawła Królikowskiego. Gwiazdy wyraziły swój żal za pomocą mediów społecznościowych, publikując archiwalne fotografie z aktorem, które opatrzone były wzruszającymi wpisami. Mężczyznę wspominała między innymi Agnieszka Woźniak-Starak czy Agata Młynarska. Jednak posty, udostępnione przez najbliższych zmarłego, najbardziej poruszyły serca użytkowników Instagrama. Żona Pawła, Małgorzata Ostrowska-Królikowska szczerze wyznała, że mąż był jej najlepszą przygodą życia. Antek również pożegnał tatę emocjonalnymi słowami:

Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach. Do zobaczenia Tato.

Kondolencje płyną zewsząd. Polska scena polityczna także postanowiła złożyć rodzinie zmarłego wyrazy współczucia. Oficjalny wpis na Twitterze zamieścił Andrzej Duda i Jacek Kurski. W ich ślady poszedł premier Mateusz Morawiecki. 

Prezes Rady Ministrów opublikował tweeta, w którym szczególnie mocno docenia osobowość i talent aktorski Pawła Królikowskiego:

Zmarłego dziś Pana Pawła Królikowskiego będę pamiętać, jak wielu z nas, głównie ze świetnej roli Kusego z "Rancza" - posiadał niespotykane połączenie prostolinijności z mądrością oraz był ciepły i wrażliwy. Rodzinie i przyjaciołom składam wyrazy współczucia.

BWO 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.