Sprawa pochówku Piotra Woźniaka-Staraka na Mazurach trafiła do sądu. Jest wniosek o ukaranie

Giżycka policja złożyła wniosek o ukaranie w związku z pochówkiem urny z prochami Piotra Woźniaka-Staraka w grobie, który znajduje się poza obrębem cmentarza. Sprawę rozpatruje Sąd Rejonowy w Giżycku, o czym poinformował Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Serwis Onet.pl donosi, że Komenda Powiatowa Policji w Giżycku skierowała 10 lutego wniosek do Sądu Rejonowego w Giżycku o ukaranie w związku z pochówkiem urny z prochami Piotra Woźniaka-Staraka poza obrębem cmentarza (czyli o czyn z art 18 ust. 1 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 roku o cmentarzach i chowaniu zmarłych w zw. z art. 12 ust. 3 tej samej ustawy - jak czytamy w serwisie Onet.pl).

Zobacz wideo

Sąd zajmie się sprawą pochówku Woźniaka-Staraka

We wniosku złożonym przez Komendę Powiatową Policji w Giżycku widnieje nazwisko Mirosława S., który jest obwiniony o popełnienie tego wykroczenia.

Według ustaleń policji, jego przewinienie ma polegać na tym, że w dniu 30 sierpnia 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Giżycko dokonał pochówku urny z prochami Piotra Woźniaka-Staraka w grobie murowanym na działce, która nie stanowi cmentarza - czytamy w serwisie Onet.pl.

Termin rozprawy sądowej już został wyznaczony na 20 kwietnia 2020 roku na godzinę 10. rano.

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak zginął w tragicznym wypadku 18 sierpnia 2019 roku na jeziorze Kisajno na Mazurach, w okolicach Giżycka. Producent filmowy płynął swoją motorówką wraz ze znajomą i oboje wypadli z niej podczas wykonywania manewru skrętu. Kobiecie udało się dopłynąć do brzegu o własnych siłach, natomiast poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka trwały pięć dni. Jego ciało zostało znalezione w jeziorze, a według biegłych, Piotr Woźniak-Starak zginął na miejscu.

Jego pogrzeb odbył się pod koniec sierpnia 2019 roku. Msza odbyła się w czwartek, 29 sierpnia, w Konstancinie-Jeziornej, natomiast urnę z prochami producenta pochowano w specjalnie przygotowanym grobowcu na terenie jego posiadłości na Mazurach. Miejsce to od początku budziło niemałe kontrowersje i jak się okazuje, dalej budzi.

Więcej o:
Komentarze (13)
Sprawa pochówku Piotra Woźniaka-Staraka na Mazurach trafiła do sądu. Jest wniosek o ukaranie
Zaloguj się
 • najgorszy-sort-polakow

  Oceniono 4 razy 4

  monopol państwowo kościelny ma się świetnie , kasa leci aż miło , moje pytanie brzmi dlaczego po spełnieniu warunków nie mogę zrobić tak jak jest w innych krajach w kwestii pochówku ?

 • superpolpol

  Oceniono 2 razy 2

  A to on do nieba nie poszedł? Przeca taki święty był wg. zespołu pana Szechtera opłacanego przez Polfarmę.

 • lkolesio

  Oceniono 2 razy 2

  Pominęli klechę i ,,państwo,, się mści.

 • miecztemidy

  Oceniono 4 razy 2

  A kto powiedział,że tam są pochowane prochy Piotra Woźniaka-Staraka ?
  Tam jest tylko symboliczne miejsce pamięci. Zmarły po spopieleniu został rozsypany w wodzie - z pożytkiem dla przyrody.
  Moje prochy też zostaną rozsypane w miejscu ,które ja wskazałem za życia. Dla zaspokojenia przepisów urna z pisakiem zostanie złożona na cmentarzu.
  Moje życzenie zostanie spełnione przez najbliższych.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 1 raz 1

  Z tego co wiem w przepisach jest luka owszem mowia ze prochy trzeba zlozyc na cmentarzu ale nie mowia w jakim terminie .............. zawsze mozna mowic ze rodzina zastanawia sie nad wyborem cmentarza.

 • beton44

  Oceniono 1 raz 1

  Nu ja rozumiem klikalność i dochody - ale może dość już o tym rozkapryszonym czterdziestoletnim dzieciaku - milionerzątku - który w sumie zapłacił już życiem za swój bęcwalski tryb życia ???

 • claudiusz

  Oceniono 1 raz 1

  na zdjeciach nie wygladaja jak dobrana para?

 • krioprezerwacja

  Oceniono 9 razy 1

  Oprócz mandatu TEŻ PRZENIESIENIE PROCHÓW. Nie wyobrażam sobie by mandat został zapłacony a nieboszczyk dalej leżał gdzie leży. Inaczej nie żyję w państwie prawa ale równych i równiejszych. WYKONAĆ.

 • domrosa

  Oceniono 8 razy 0

  Podwójne standardy? Dlaczego Starakowie uważają, ze mogą więcej wobec prawa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX