Quebonafide zmienił wizerunek, ale to zaplanowana strategia. Wszystko było przygotowywane od kilku miesięcy [TYLKO U NAS]

Wielki powrót i metamorfoza Quebonafide wywołują ogromne zainteresowanie, a jego ostatni występ w Dzień Dobry TVN stał się prawdziwym hitem sieci. Okazuje się, że nie ma w tym nic z przypadku. Jak udało nam się dowiedzieć, za ostatnimi działaniami rapera stoi profesjonalna agencja PR-owa.

Quebonafide bez charakterystycznych tatuażów i kolorowych włosów zaskoczył i zaintrygował nie tylko swoich fanów. Wielu zadaje sobie pytanie, czy to zmiana "na chwilę" i co raper chce nią przekazać. Nowy wizerunek Quebo nawiązujący do czasów, gdy nie był jeszcze najpopularniejszym raperem w Polsce, to starannie zaplanowana akcja promocyjna albumu "Romantic Psycho" i jest w nią zaangażowany cały sztab specjalistów od promocji i marketingu.

Wszystko było przygotowywane od kilku miesięcy. Agencja zatrudniona przez Kubę koordynuje działania promocyjne, jego występy w telewizji, murale, które pojawiają się w największych miastach w Polsce, a nawet "przypadkowe" zdjęcia paparazzi.

ZOBACZ TEŻ: Quebonafide zabrał Natalię Szroeder na romantyczną kolację. Nowy wizerunek mu służy?

To największy tego typu projekt w polskiej branży muzycznej. Większy i bardziej skomplikowany niż promocja ostatniej płyty Dawida Podsiadło, która przez wielu uznana była za marketingowy majstersztyk. Tutaj to swoisty performans, a jego zwieńczeniem będzie kwietniowy "koncert" na warszawskim Torwarze. Cudzysłów nie jest tu przypadkowy, bo jak wszystko w przypadku nowego Quebo, i to nie będzie standardowe - zdradza nasz informator.

Quebo z Igą Lis i TacoQuebo z Igą Lis i Taco Screen z Instagram.com/ quebahombre

Czy ta informacja jest zatem wodą na młyn dla krytyków gwiazdora, którzy zarzucają mu nieautentyczność? Nie do końca.

Cała ta oprawa ma na celu zwrócenie uwagi nie tylko na pewne mechanizmy rządzące show-biznesem, ale przede wszystkim na nową muzykę i przekaz z niej płynący, a ten jest jak najbardziej szczery. Kuba nie rozpatruje nowego wizerunku jako udawania kogokolwiek. Jest sobą, tyle, że sprzed lat - dodaje nasze źródło.

Jedno trzeba przyznać - jakkolwiek nie nazwać tego, co ostatnio robi Quebo, to działa. Jesteśmy bardzo ciekawi, jaki będzie finał tej akcji. Też czekacie na więcej?

WJ

Więcej o:
Komentarze (20)
Quebonafide zmienił wizerunek, ale to zaplanowana strategia. Wszystko było przygotowywane od kilku miesięcy [TYLKO U NAS]
Zaloguj się
 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 8 razy 8

  Żałosny koleś, żałosny "marketing", g_wniana muzyka.
  A głupie pelikany jak na takich trafi, niech łykają.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 7 razy 7

  Kiedyś muzyków broniła ich muzyka. Teraz agencja PR. No tak, ale to nie są muzycy, tylko raperzy.

  Ten koleś niezależnie od tego co ze sobą zrobi wygląda, jak trzy du.y zza krzaka.

 • hihot.md

  Oceniono 7 razy 7

  Jestę kebona ej
  Nie lubisz to wąchaj klej
  Poezji częstocho
  wskieeej
  Jestem jak Miki Rey
  Przyczaj kebona, ej
  Nie jakieś tamdaradej...

  itp

  doopki-hiphopki
  częstochowskie rymy czyli hiphopolo: takie zenki martyniuki

 • carolina_reaper

  Oceniono 7 razy 5

  Rap is crap. jesli za kare mialbym sluchac jego albo disco polo, wybralbym to ostatnie, lzej sie sra.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 4 razy 4

  ściek, promocja g...

 • cerrie35

  Oceniono 4 razy 4

  Ale mi odkrycie. Od początku wiedziałam, iż to tylko chwyt marketingowy. Naprawdę trzeba by było być głupim, aby wierzyć, że facet o wyzywającym wizerunku, tak nagle diametralnie zmienia wizerunek nie dla zysku. Na pewno na ten finał nie zaserwuje nam ballad przy ognisku śpiewanych na gitarze klasycznej. Więc przypuszczam, że wróci do swojego poprzedniego wyglądu. Tak się manipuluje ludźmi, aby jak najwięcej na nich zarobić. I nie ma to nic wspólnego z naprawdę dobrą muzyką, którą pamięta się latami. Słyszałam w radiu to całe "Tamagotchi", i już wiedziałam, że to masowy chłam jednego sezonu. Ale co koleś zarobi, to jego.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 2 razy 2

  motloch żerujący na motlochu, nic więcej.

 • somtam

  Oceniono 2 razy 2

  Bez wzgledu na wizerunek wyglada ...durnowato.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX