Ewa Stoch "komentuje" głośny wpis Kingi Rusin. "Dziękuję za inspirację do opisu". Zwróciła uwagę na poważny problem

Ewa Stoch zamieściła zdjęcia z Afryki, a do stworzenia opisu zainspirowała ją Kinga Rusin. Mocne przesłanie?

Kinga Rusin kilka dni po rozdaniu Oscarów zamieściła słynne już na cały świat zdjęcie z Adele, które okrasiła obszernym opisem. Prezenterka opowiedziała swoim obserwatorom o kulisach hucznego, sekretnego afterparty, na którym rozmawiała z Adele na temat butów, przyćmiła strojem Beyonce, a Jay Z uczył ją tańczyć. Zdjęcie wywołało sporo emocji w Internecie na całym świecie. Padło mnóstwo gratulacji, jednak nie zabrakło też memów, czy innych żartów z zachowania prezenterki. Ku naszemu zaskoczeniu do relacji Rusin z imprezy odniosła się Ewa Stoch, która żartując z dziennikarki, zwróciła uwagę na poważny problem biedy w Afryce.

Ewa Stoch żartuje z imprezy Rusin

Ewa Stoch ostatnie tygodnie spędziła w Afryce, co bacznie relacjonowała na Instagramie. W najnowszym poście podsumowała swój wyjazd w dość oryginalny sposób. Zażartowała z relacji Rusin i w podobnych słowach opisała ubóstwo, z jakim miała tam do czynienia. 

Za inspirację dla opisu dziękuję Kindze Rusin - napisała na samym początku Ewa Stoch. 

Nawiązując do pogawędki Adele z Kingą Rusin na temat butów, Ewa Stoch zwróciła uwagę na afrykańską biedę. Tam nie każdy może sobie pozwolić, żeby je w ogóle mieć.

Podczas ostatniej podróży do Afryki rozmawiałam z moją bratową o butach, a raczej ich braku u sporej części społeczeństwa, Masaj uczył mnie tradycyjnego tańca, choć nie przypuszczał, że znam kogoś, kto skacze równie wysoko. Wiem, to brzmi niewiarygodnie, ale zacznę od początku. Dwie drogi na krzyż, niezliczona ilość czegoś, co nazwalibyście barakami i około 50 tysięcy mieszkańców... - pisze żona słynnego skoczka.

Żona Kamila Stocha zaznacza, że nie było zbyt bezpiecznie i w przeciwieństwie do Kingi Rusin nie mogli bawić się do białego rana, a jedynie do zmroku. 

Miejsce, gdzie możesz zaszaleć, po prostu tam będąc, ale na pewno nie możesz się wyluzować, zwłaszcza kiedy jak cień podążają za tobą ludzie z najgorszymi chorobami tego świata (...) Bawimy się do białego... wróć! Do zmroku, bo kiedy robi się ciemno, na plaży nie jest bezpiecznie, a dzieci muszą jeszcze wrócić do domów w buszu - dodaje.

Kinga Rusin o tajnikach swojej sylwetki. "Jedyne ćwiczenia jakie robię, to rehabilitacyjne":

Bieda i brak najpotrzebniejszych produktów niezwykle dotknęła Ewę Stoch. Z drugiej strony kobieta jest pod wielkim wrażeniem, jak niewiele trzeba.

Panuje tam totalna ciemność, nikt nie robi zdjęć. W wiosce każdy chwali mój ubiór, czują dumę, kiedy biała nosi afrykańskie wzory. Ja nie wiem co czuć, widząc kilkulatka w polarku w bałwanki, pożółkłe od użytkowania, kiedy temperatura przekracza 30 stopni w cieniu. Uśmiechnięci żyją tak skromnie, że rozdaję im większość moich ubrań. Proszą o szampon, tabletki przeciwbólowe, podpaski, tampony i wszystko, co mi zostanie... -kontynuuje.

Opis, jaki zamieściła Ewa Stoch, jest w żartobliwy sposób inspirowany relacją Kingi Rusin, jednak nie ma mowy tutaj o żadnym wyśmiewaniu prezenterki. Podoba nam się, że ta potrafiła wykorzystać zainteresowanie grzejącym tematem i przemycić przy okazji coś wartościowego. 

RG

Więcej o:
Komentarze (31)
Ewa Stoch "komentuje" głośny wpis Kingi Rusin. "Dziękuję za inspirację do opisu". Zwróciła uwagę na poważny problem
Zaloguj się
 • art_102

  Oceniono 11 razy 9

  Jakby to powiedzieć..., przepaść miedzy paniami, jak stąd do wieczności...

 • grazynkanovak

  Oceniono 12 razy 4

  Kolejna filozofka nt biedy w Afryce usiłuje zabłysnąć.

 • 0roman0

  Oceniono 16 razy 4

  Jedna sprawa. Zdjęcie z krowami pośród sterty śmieci wygląda naprawdę smutno. Tylko dlaczego te śmieci tam leżą? Czy ktoś z Europy przyjeżdża w nocy i podrzuca im swoje śmieci? Może zamiast użalać się nad biedą ci ludzie powinni zacząć pracować. Zaczynając od swoich obejść. Lepiej jednak leżeć, użalać się nad biedą i czekać na dary przysłane przez jakąś z wielu organizacji charytatywnych. Niestety ale takie postępowanie prowadzi do tego że kolejne pokolenia żyją w przeświadczeniu że nic nie mogą, nic nie muszą a milionerzy z Europy przyślą im paczki i nie pozwolą umrzeć. To po pracować jak ktoś inny może pracować na nich.
  Oczywiście w żaden sposób nie dotyczy to naszego 500+ i dziesiątek zapomóg dla tych którym nie chce się pracować. A może jednak dotyczy???

 • ganska

  Oceniono 3 razy 3

  jak to dobrze, że "zwróciła uwagę na poważny problem",
  gdyby nie ona, nikt by nie wiedział, że w Afryce panuje bieda

 • cezar85

  Oceniono 3 razy 3

  Rusin ma te same kompleksy co Marina Szczęsnego

  taki Oficer Armii Czerwonej co do zdjęcia zakłada oba zegarki i stawia kilka par butów obok tych

  w których stoi, aby sąsiedzi po mszy mogli przyjść zobaczyć, jak to się mu powiodło

 • olal.bana.gw

  Oceniono 3 razy 3

  Znam to, pracowalem tam. Trzeba Umiec przejsc do porzaku dziennego i robic swoja prace dla obra danego kraju i tych ludzi, tym bardzie ze ta praca duzo kosztuje.
  Ta forma proszaca to "masa give me" (masa=pan da mi".

 • bokaj

  Oceniono 2 razy 2

  Cienka ironia już u nas nie ma wzięcia, jak widać.
  Brawo Pani Ewo!
  Fajnie pomyślane.

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 1 raz 1

  Królowe polskich mediów z wpisami na cały świat znanymi, chciały obie zabłysnąć ( jak ruski handlarz złotym zębem) na bazarku próżności.
  Queens of JPRDLE!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX