Patryk Vega żałuje, że nakręcił "Politykę". "Zrobiłem ten film tylko po to, by sięgnąć do portfeli ludzi"

Patryk Vega udzielił wywiadu portalowi Plejada, w którym przyznał, że żałuje, że w ogóle powstał film "Polityka". Opowiedział, dlaczego.

W zeszłym roku fani twórczości Patryka Vegi mogli zobaczyć jego film "Polityka". Reżyser wziął pod lupę polską scenę polityczną i starał się pokazać, jak zachowują się członkowie partii, gdy znikają kamery i dziennikarze. Choć Vega był początkowo bardzo dumny ze swego dzieła i nie ukrywał, że "przez nie może stracić wszystko, włącznie z bezpieczeństwem swoich bliskich", to teraz uważa, że nie powinien go robić.

Patryk Vega o "Polityce"

Kilka miesięcy temu Patryk Vega udzielił wywiadu, w którym opowiadał, że jest uzależniony od przelewów - dlatego też tak często powstawały kolejne produkcje. Jak się jednak okazuje, wszystko się zmieniło. W rozmowie z Plejadą wyznał, że postanowił zostać ascetą, w związku z czym sprzedaje samochód i biżuterię. Przyznał też, że "doznał iluminacji" i już wie, jakie filmy chce robić. Jak wspomnieliśmy, żałuje nakręcenia "Polityki".

Uważam, że nie powinienem robić, chociażby "Polityki". To było apogeum zapędzenia się w grzech w moim życiu - powiedział Plejadzie.

Zobacz też: Patryk Vega wspomina swoje nawrócenie. "Poczułem, jak jakaś siła przestawia mi kręgi w odcinku szyjnym kręgosłupa"

W dalszej części rozmowy opowiedział, co nim wtedy kierowało i przyznał się, że tak naprawdę nie interesuje się polityką.

Zrobiłem ten film tylko po to, by sięgnąć do portfeli ludzi, a nie do ich serc. Jestem bodaj ostatnią osobą, która powinna zabierać się za tego typu kino. Byłem tylko raz na wyborach - w wieku 18 lat. Nie czytam ani gazet, ani publicystyki w internecie. W ogóle nie interesuje mnie scena polityczna. Co więcej, mam gdzieś, kto rządzi w naszym kraju. W związku z tym polityka to ostatni temat, za który powinienem się brać. No ale zapędziłem się w pogoni za sukcesem i pieniędzmi. Dziś żałuję, że nakręciłem ten film - dodał.

Jak na razie 21 lutego do kin trafi film "Bad Boy", w którym zagrają m.in. Antek Królikowski oraz Piotr Stramowski. Jednak reżyser zapowiedział, że już pracuje nad "pierwszym prawdziwym filmem w jego życiu". Będzie miał on premierę 4 września.

AW

Więcej o:
Komentarze (110)
Patryk Vega żałuje, że nakręcił "Politykę". Uznaje to za swój grzech: Zrobiłem ten film tylko po to, by sięgnąć do portfeli ludzi
Zaloguj się
 • nieczynna

  Oceniono 33 razy 29

  Żenujący pajac. Jak już myślałam,że sięgnął dna to okazuje się ,że można jeszcze głębiej . Rozpoczyna się kolejna szopka promująca jego "prawdziwy film".

 • kotek84

  Oceniono 28 razy 26

  Dla kasy powstaje kazdy jego film.

 • 4v

  Oceniono 21 razy 19

  Puentą dla jego wypowiedzi niech będzie puenta dowcipu, w którym to pijak jedzie autostradą i słyszy w radiu, że jeden kierowca na trasie porusza się pod prąd:

  "Jeden? Ku..., wszystkie!"

 • karinawojtek

  Oceniono 15 razy 15

  no cóż, jaki Pan ten jest to widać i słychać, nie trzeba nic dodawać

 • blumkwist

  Oceniono 14 razy 14

  Facet nie interesuje się kto u nas rządzi, nie chodzi na wybory - słowem ma w d.... dobro kraju, film zrobił dla kasy - mimo że wcześniej twierdził inaczej... To kto to w ogóle jest...kasjer?

 • justas32

  Oceniono 13 razy 13

  Problemem Vegi jest jego światopogląd - on myśli że świat który przedstawia w swoich filmach jest prawdziwy ...

 • morenowa38

  Oceniono 12 razy 12

  Teraz chce być Kieślowskim...Iluminat-"artysta"...Ech...

 • seba_s

  Oceniono 12 razy 10

  Czyżby odwiedzili go duzi chłopcy z Ministerstwa Qltury i zagrozili, że będą kłopoty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX