Maciej Zakościelny z partnerką opowiedzieli o rodzicielstwie. "Brak wsparcia na co dzień dawał nam się we znaki"

Maciej Zakościelny i jego życiowa partnerka Paulina Wyka udzielili pierwszego wspólnego wywiadu, w którym opowiedzieli o początkach bycia rodzicami.

Maciej Zakościelny od 2014 roku jest związany z modelką Pauliną Wyką. Dla kobiety rodzina zawsze była priorytetem, toteż zrezygnowała ze swojej kariery, aby móc zajmować się dziećmi. Para doczekała się dwójki pociech: 3,5-letniego Borysa i 1,5-rocznego Alexa. Jak Maciej i Paulina wspominają, nie zawsze było kolorowo i zdarzały im się momenty, gdy nie mieli do kogo się zwrócić o pomoc.

Maciej Zakościelny z partnerką opowiadają o dzieciach

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka udzielili wywiadu Katarzynie Burzyńskiej na łamach portalu parentingowego Anny Lewandowskiej. W rozmowie z dziennikarką aktor przyznał, że nie od samego początku poczuł odpowiedzialność za dziecko. Wszystko przyszło z czasem.

Prawdziwa odpowiedzialność dopiero się we mnie wtedy rodziła. Człowiekowi się wydaje, że ją ma, ale świadomość odpowiedzialności kształtuje się dużo później i wiąże się z różnymi lękami, pytaniami zadawanymi sobie: Czy pomogę mu zbudować pewność siebie, poczucie własnej wartości? Czy będę miał z nim dobrą relację w przyszłości? Czy jestem na tyle fajnym facetem, że zbuduję w nim fajnego faceta? Czy zwyczajnie będzie mnie lubił? - mówi Zakościelny.

Maciej Zakościelny był przy obu porodach swoich synów. Pierwszy odbył się przy pomocy cesarskiego cięcia, drugi zaś już naturalnie. Po narodzinach aktor wziął sobie pół roku wolnego, jednak nie rozwiązało to wszystkich problemów. Najbliższa rodzina pary mieszka poza Warszawą, więc na miejscu nie miała wielu osób, które byłyby w stanie jej pomóc.

(...) Były momenty trudniejsze. Dodatkowo: nie mamy rodziny na miejscu, więc brak wsparcia i pomocy na co dzień dawał nam się we znaki - dodaje modelka. 

Nie jest tajemnicą, że dziecko zmienia życie każdej pary. W przypadku Maćka i Pauliny nie było inaczej.

Pojawienie się dziecka totalnie przemodelowuje związek i relacje pomiędzy kobietą a mężczyzną. Jesteś permanentnie niewyspany, zmęczony, rozdrażniony. Pojawiają się oczekiwania, pretensje, złość. Już nie jest tak łatwo odwrócić się i po prostu wyjść. Ta codzienna praca nad związkiem, o której mówi Paulina, to również wysiłek, który wykonujemy codziennie w relacji z naszymi chłopakami...- dodaje Zakościelny.

Maciej Zakościelny i jego partnerka chętnie dzielą się na Instagramie zdjęciami ze swoimi dziećmi, jednak nie zdecydowali się na pokazanie ich twarzy. Dobre posunięcie?

RG