Oscary 2020. Joaquin Phoenix wspomniał zmarłego brata. Gdy skończył przemowę, dostał owacje na stojąco

Joaquin Phoenix do końca życia będzie wspominał tegoroczną galę wręczenie Oscarów. Aktor otrzymał swoją pierwszą stauetkę.

Joaquin Phoenix złożył hołd nieżyjącemu bratu Riverowi podczas swojej wielkiej wygranej na gali wręczenia Oscarów. Pełna lista zwycięzców znajduje się TUTAJ.

Tak twórcy "Bożego Ciała" zareagowali na nominację do Oscara:

Zobacz wideo

Oscary 2020. Joaquin Phoenix zacytował zmarłego brata

Zgodnie z przewidywaniami Joaquin Phoenix zdobył Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę w filmie "Joker". Aktor jest znany ze swoich emocjonalnych przemów. Tym razem także nie zawiódł.

Nie czuję się wywyższony ponad nikogo z moich nominowanych ani nikogo w tym pokoju, ponieważ dzielimy tę samą miłość, miłość do filmu... Nie wiem, gdzie byłbym bez niej - zaczął.

Następnie dodał, że największym darem była dla niego możliwość przemówienia w imieniu osób, którzy na co dzień nie są słyszani. Nawiązał tym samym do walki o równość płci, rasizmu oraz problemów społeczności LGBT.

Czasami byłem okrutny i ciężko się ze mną pracowało. Wielu z was dało mi drugą szansę - przyznał.

Phoenix zakończył swoją przemowę wzruszającym cytatem zmarłego brata, Rivera.

Kiedy mój brat miał 17 lat, napisał ten tekst: biegnij na ratunek z miłością, a nastanie pokój.

Po zejściu ze sceny, aktor otrzymał owacje na stojąco.

Oscary 2020. Joaquin Phoenix najlepszym aktorem pierwszoplanowym

W tej samej kategorii nominowani byli również Antonio Banderas, Leonardo DiCaprio, Adam Driver i Jonathan Pryce. Nagroda za "Jokera" to pierwszy Oscar w karierze Phoenixa. Wcześniej był nominowany trzykrotnie.

Zgadzacie się z werdyktem Akademii Filmowej?