"Szansa na sukces". Znamy drugiego finalistę, który powalczy o wyjazd na Eurowizję 2020. To kobieta i na pewno ją znacie

W niedzielę, 10 lutego, wyemitowany został drugi odcinek specjalnej "Szansy na sukces", w której wyłoniony zostanie polski reprezentant na Eurowizję 2020 w Holandii. Kto tym razem zakwalifikował się do finału programu?

W zeszłym tygodniu wystartowały polskie preselekcje, w których wyłoniony zostanie kandydat naszego kraju na Eurowizję 2020. Wszystko odbywa się w uwielbianym przez widzów show "Szansa na sukces". Ci, którzy zgłosili chęć udziału, zostali wybrani przez specjalne jury i w trzech kolejnych odcinkach mierzą się ze sobą, śpiewając covery znanych artystów. W pierwszym królowały hity Abby, a triumfatorką okazała się Kasia Dereń. Jak było dzisiaj?

Tak Michał Szpak wspierał zespół Tulia w zeszłym roku. 

Zobacz wideo

"Szansa na sukces". Znamy drugiego finalistę

W drugim odcinku uczestnicy zmierzyli się z utworami eurowizyjnymi. Na scenie zaprezentowali się: Damian Kulej, Paulina Czapla, Weronika Curyło, Stashka, Saszan, Aleksandra Nykiel i Alicja Szemplińska. Jury w składzie: Michał Szpak, Cleo oraz Gromee, zdecydowali, że w finałowym odcinku programu zaśpiewa ta ostatnia. 18-latka przekonała ich wykonaniem utworu "To nie ja".

 

Zwycięstwo 18-latki z Ciechanowa wcale nas nie dziwi. Już raz pokazała na co ją stać, wygrywając jesienną edycję "The Voice of Poland". Zmierzyła się tam z naprawdę z trudnymi utworami, m.in "Litanią" z repertuaru Edyty Górniak. 

 

Myślicie, że Alicja miałaby szansę wygrać dla Polski tegoroczną Eurowizję? Fani pokładali w niej nadzieje już kilka miesięcy temu. To oni namawiali ją, by zrobiła wszystko, by móc wystartować w konkursie. Kto wie, może to właśnie ona przejdzie do historii.

CW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.