Oscary 2020. Jak oglądać galę wręczenia najważniejszych statuetek na żywo? W Polsce nie będzie to takie proste

Jak co roku czekamy na najważniejsze wydarzenie filmowe, czyli Oscary. Sprawdźcie, kiedy i jak oglądać relację z Dolby Theatre w Los Angeles.

Tegoroczne Oscary są ważne dla Polaków, ponieważ "Boże Ciało" walczy o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy film międzynarodowy. W najbliższy weekend będziemy mogli podziwiać gwiazdy na czerwonym dywanie i poznamy werdykt jurorów. Zatem jak oglądać galę, żeby na własne oczy przekonać się, czy "Boże ciało" otrzyma statuetkę?

"Boże Ciało" powalczy o nominację do Oscara. Zobacz teaser filmu Jana Komasy

Zobacz wideo

Oscary 2020: jak oglądać transmisję?

92. gala wręczenia Oscarów odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 9 na 10 lutego. Transmisja z czerwonego dywanu będzie prowadzona na antenie Canal+ o 00:30, 10 lutego. Relacja z gali w Dolby Theatre rozpocznie się o godzinie 2:00 czasu polskiego i ma się zakończyć o 5 rano. 

Na antenie Canal+ odbędzie się studio oscarowe, które poprowadzą Karolina Korwin-Piotrowska i Błażej Hrapkowicz.

Jeśli chodzi o oficjalną transmisję online na kanale Akademii, to niestety - w Polsce nie będzie ona dostępna. Jednak internet jest źródłem niewyczerpanym i bez wątpienia transmisje różnych stacji telewizyjnych będą dostępne na YouTubie i na Twitterze. Jednak internet jest miejscem tak wspaniałym, że nie musimy się ograniczać nawet w tym przypadku do oficjalnego nadawcy.

Oscary 2020: gdzie odbędzie się gala?

Gala tradycyjnie odbędzie się w Stanach Zjednoczonych w Los Angeles w Dolby Theatre. Gwiazdy na czarownym dywanie zaprezentują najpiękniejsze kreacje, które pochodzą z największych domów mody. W tym roku ponownie zabraknie prowadzącego gali, jednak największe gwiazdy będą wręczać statuetki laureatom. Poznaliśmy już wszystkie nazwiska osób, które ogłoszą weredyk, a listę znajdziesz TUTAJ.

Obraz Jana Komasy powalczy z silnymi konkurentami. W kategorii film nieanglojęzyczny znajdują się: południowokoreański "Parasite" o przebiegłej rodzinie w reżyserii Joon-ho Bong, "Kraina miodu" z Macedonii Północnej o hodowli pszczół autorstwa Tamary Kotevska i Ljubomira Stefanov, "Nędznicy" w reżyserii Ladj Ly o francuskiej społeczności w miasteczku Montfermeil i hiszpański "Ból i blask" Pedro Almodóvara o nieszczęśliwym artyście, w którego wciela się Antonio Banderas. Wszystkie tytuły nominowane do Oscara znajdziecie TUTAJ

Będziecie kibicować polskiemu "Bożemu Ciału"?

DK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.