Aktorzy nominowani do Oscara dostaną prezent wart ponad 200 tysięcy dolarów. W słynnej "torbie" m.in. rejs i wakacje

Trwają przygotowania do 92. ceremonii rozdania Oscarów. Gwiazdy, które nie zdobędą statuetki, dostaną nagrodę pocieszenia. I to nie byle jaką. Łączna wartość podarunków dla każdego nominowanego to 215 tysięcy dolarów. Wiemy, co znajduje się w słynnej "torbie z prezentami".

Gala wręczenia Oscarów 2020 zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, gwiazdy mogą liczyć na dodatkowe podarunki, które tym razem będą naprawdę niezwykłe. Wartość jednej torby z prezentami określono na ponad 200 tysięcy dolarów. Co znajduje się w środku?

Nagrody dla nominowanych gwiazd do Oscarów. Co dostaną?

Dla każdego nominowanego gościa przewidziana jest duża torba prezentów (tzw. gift bag), w której będą takie upominki jak:

  • 12-dniowy voucher na rejs statkiem Scenic Eclipse (wart około 80 tysięcy dolarów, lokalizacja do wyboru - od Antarktydy po Morze Śródziemne)
  • Roczne członkostwo w agencji matrymonialnej Drawning Down the Moon Matchmaking
  • Wakacje w Hiszpanii z opłaconym noclegiem w niezwykłej latarni morskiej, przerobionej na hotel
  • Bon na zabiegi kosmetyczne i odmładzające
  • Wycieczka łodzią podwodną, która może zanurzyć się na głębokość 200-300 metrów
  • Opaska na głowę do medytacji od firmy Muse
  • Woda z wodorem z firmy H Factor (warta 30 dolarów)
 
  • Zestaw kul do kąpieli od Hotsy Totsy Haus (warte 75 dolarów)
 
  • Opakowanie ciasteczek czekoladowych firmy Milanos (5 dolarów za 10 sztuk)
 

Również w tym roku za prezenty odpowiedzialna jest firma marketingowa Distinctive Assets. Co ciekawe, wartość tegorocznych upominków "pocieszenia" przekroczyła tę z poprzedniego roku prawie o 70 tysięcy dolarów. Jeśli też porównamy ich zawartości, okaże się, że w 2020 zrezygnowano z wyrobów zawierających marihuanę, która była hitem 2019.

Warto jednak dodać, że tylko część nominowanych gwiazd je dostanie. Będzie to dokładnie 25 celebrytów, którzy są nominowani w następujących kategoriach: najlepszy aktor, najlepsza aktorka, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa oraz najlepszy reżyser. Wyjątek stanowi tylko Scarlett Johansson, nominowana w dwóch kategoriach - choć zgodnie z zasadą przyznawania toreb powinna otrzymać dwie, szef Distinctive Assets powiedział, że dostanie tylko jedną (w sprawie drugiej ma się z nią kontaktować).

Z ciekawostek ta sama firma zapewniała nagrody pocieszenia podczas tegorocznych Grammy.

Oscarowi faworyci? Odpowiada Zwierz popkulturalny.

Zobacz wideo

Przypomnijmy, że gala rozpocznie w nocy z 9 na 10 lutego w Dolby Theatre w Los Angeles. Na czerwonym dywanie będziemy mogli podziwiać największe gwiazdy światowego kina, takie jak: Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Scarlett Johansson, Charlize Theron, Tom Hanks czy Al Pacino.

Będziecie oglądać galę?

BO