Angelina Jolie wyprodukuje program dla telewizji. Będzie specjalistką od fake newsów. "Jako rodzic cieszę się, że mogę pomóc"

Angelina Jolie łączy siły z BBC. Na potrzeby brytyjskiej telewizji zajmie się produkcją programu o dość niespodziewanej tematyce. Być może zobaczymy ją również przed kamerą.

Angelina Jolie nie przejmuje się tym, co robi jej były mąż, Brad Pitt i skupia się na wyzwaniach zawodowych. Przed nią w najbliższym czasie coś nowego - produkcja serii programów dla BBC.

Angelina Jolie wyprodukuje program dla BBC o fake newsach

Zaskakuje tematyka programu o tytule "BBC My World". Będzie on skierowany do młodzieży w wieku od 13 lat. Angelina chce nauczyć nastolatków, jak odróżniać prawdziwe informacje od tzw. fake newsów.

Zobacz wideo

Przypomnijmy, że Jolie jest matką aż szóstki dzieci. Najstarszy z nich - Maddox - lata nastoletnie ma już za sobą i fake newsy powinien już rozpoznawać. Ale młodsze dzieci - Zahara, Shiloh, Pax, Knox i Vivienne - są właśnie w tym wieku, dla którego dedykowana będzie produkcja ich mamy.

Nie wiadomo jeszcze, ile odcinków będzie liczył sobie program aktorki, nie znamy też daty premiery. Wiemy jednak, że każdy odcinek będzie trwał pół godziny i będzie można go zobaczyć raz w tygodniu w soboty, a Jolie zapewne sama pojawi się jako jedna z wypowiadających się osób przed kamerą. Ma przecież doświadczenie w tym temacie, bowiem wielokrotnie sama padała ofiarą fake newsów.

Jako rodzic cieszę się, że mogę pomóc takim programem dzieciom, nauczyć się nieco więcej o świecie, w którym żyją. Mam nadzieję, że młodzież znajdzie w tej produkcji przydatne narzędzia i informacje, dzięki którym będzie mogła oceniać kwestie dla nich istotne - mówiła aktorka w rozmowie z "Variety".

Program Angeliny będzie można zobaczyć również na platformie YouTube. Obejrzycie?

Więcej o:
Copyright © Agora SA