Cierpiąca na łysienie dziennikarka Gail Porter opowiedziała o swojej chorobie w BBC. Fanka: Płakałam, oglądając Twój dokument

Gail Porter, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, w swoim poruszającym dokumencie opowiedziała o trudnej walce, którą musiała stoczyć z chorobą, depresją i anoreksją.

Gail Porter to urodzona w Szkocji prezenterka telewizyjna, była modelka oraz aktorka. Ze względu na swą ponadprzeciętną urodę, w młodości brała również udział w sesjach do magazynów dla panów. W wieku 34 lat kobieta nagle zachorowała na łysienie, a choroba wywróciła jej życie do góry nogami i sprowadziła na dziennikarkę szereg niezwykle trudnych doświadczeń.

Dziennikarka Gail Porter choruje na łysienie

O swojej chorobie i związanych z nią trudnych doświadczeniach Gail Porter opowiedziała w dokumentalnym programie dla BBC. Porter porusza niezwykle trudne tematy, z którymi musiała się zmierzyć w ciągu swojego życia: z anoreksją, depresją, samookaleczeniami.

 

Ważny i szczery dokument na wielu widzach zrobił ogromne wrażenie. Komentatorzy podziwiają Gail Porter jako niezwykle mądrą kobietę, doceniają jej odwagę oraz siłę: 

Jesteś niesamowicie otwarta, szczera i świadoma i jestem przekonana, że ten dokument będzie niezwykle pomocny dla wielu osób i wspomoże walkę ze stygmatyzacją chorób psychicznych. Dziękuję Ci.
Obejrzałam Twój dokument ostatniego wieczoru ze łzami w oczach, chciałam Cię przytulić. Jesteś taką wspaniałą, piękną i odważną kobietą. (...) Dziękuję, że opowiedziałaś swoją historię tak szczerze. Wysyłam Ci dużo miłości.
Płakałam, oglądając Twój dokument. Za Tobą najtrudniejsza droga, ale Ty jesteś wspaniała.
 

Dziś Gail Porter aktywnie angażuje się w poszerzenie społecznej świadomości i wrażliwości na temat nie tylko łysienia, ale także zdrowia psychicznego. Gail jest również ambasadorką fundacji zapewniającej peruki chorym na łysienie dzieciom.

Podziwiamy za odwagę w opowiedzeniu swojej historii!

JP

One rozebrały się dla polskiego Playboya:

Zobacz wideo
Więcej o: