"Milionerzy". Czego przez wzgląd na bezpieczeństwo nie wolno malować farbą kryjącą? Poszły dwa koła ratunkowe

"Milionerzy" jak co wieczór zagościli w naszych domach. Jedno pytanie sprawiło kłopot uczestnikowi programu. Czego nie wolno malować farbą kryjącą? Jaka jest poprawna odpowiedź?

Na antenie TVN od poniedziałku do czwartku o godz. 20:55, są emitowane powtórki lubianego teleturnieju "Milionerzy". W tym odcinku padło pytanie za 20 tysięcy, które sprawiło trudność Mateuszowi z Wejherowa. 

Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

Zobacz wideo

"Milionerzy": farba kryjąca

Pytanie za 20 tysięcy dotyczyło pokrywania różnych powierzchni farbą kryjącą. Nie każdy jest znawcą farb i majsterkowiczem, dlatego osobie zasiadającej na fotelu "Milionerów" to pytanie sprawiło kłopot. Mateuisz był zmuszony skorzystać z dwóch kół ratunkowych: telefon do przyjaciela i pół na pół. Po telefonie do mamy uczestnik był dalej niepewny, dlatego wykluczył dwie błędne odpowiedzi. 

Czego przez wzgląd na bezpieczeństwo nie wolno malować farbą kryjącą?

  • A - gipsowych ścian
  • B - metalowego ogrodzenia
  • C - drewnianej drabiny
  • D - mebli ze sklejki

Poprawna odpowiedź to C - drewnianej drabiny. 

Dlaczego? Tak stanowią przepisy BHP, a farba maskuje ewentualne wady drewna. 

Mateusz zakończył rywalizację o milion na 7. pytaniu 40 tysięcy, studio opuścił bogatszy o 20 tysięcy złotych. 

Da się zauważyć, że odcinki nieco się zmieniły od powrotu "Milionerów" w 2017 roku. Program trwa 25 minut i przyspieszono tempo gry a prowadzący już nie pyta kilkakrotnie, czy są uczestnik jest pewny danej odpowiedzi. 

Nowy sezon "Milionerów" ma powrócić w wiosennej ramówce TVN, stacja zdecydowała się kontynuować nadawanie programu. Format wciąż będzie prowadzony przez Huberta Urbańskiego. Trwają nagrania kolejnych odcinków teleturnieju, a producenci czekają na nowe osoby, które chcą powalczyć o milion. 

DK