Agnieszka Chylińska napisała książkę. Bohaterem jest chłopiec chory na autyzm. Artystka inspirowała się swoim życiem?

Agnieszka Chylińska opublikowała kolejną książkę dla dzieci. W powieści "Giler, trampolina i reszta świata" opowiada o rozwodzie rodziców głównego bohatera.

Agnieszka Chylińska ma na koncie nie tylko albumy studyjne, bo od kilku lat pisze też książki dla dzieci. W najnowszej publikacji głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Giler, a artystka porusza w niej ważne tematy. 

Agnieszka Chylińska napisała o rozwodzie

Ostatnio artystka udzieliła bardzo osobistego wywiadu, w którym uchyliła rąbka tajemnicy z życia rodzinnego. Przyznała, że muzyka i literatura pomagają jej informować fanów, o tym co czuje i przeżywa. 

Nie pokazywałam się z dziećmi i mężem na czerwonym dywanie. Jeżeli chciałam coś o sobie przekazać, to przemycałam to w piosenkach i książce - powiedziała w rozmowie z Marcinem Prokopem.

W najnowszej książce "Giler, trampolina i reszta świata" Agnieszka opowiada o perypetiach rodziny Zezików. Rozwiedzeni rodzice mają trójkę dzieci: nastolatkę Zezię, 13-letniego Giler i najmłodszego Franka. Giler cierpi na autyzm - podaje Pomponik. 

Chylińska opisuje, że chłopiec od niemowlaka nie spał, tylko płakał. Nie znosił kontaktu fizycznego i hałasu, a z czasem problemów było coraz więcej. Dodatkowo wydłużała się lista alergii pokarmowych, a rodzice Gilera zwracali się do kolejnych specjalistów. 

Gdy Mama opadała z sił lub miała gorszy dzień, wtedy Tata obejmował ją i mówił, że jakoś to będzie. Gdy Tata miał swój dzień smutku i oddychania w ciszy, Mama piekła ulubione ciasto Taty, puszczała muzykę i od razu robiło się wszystkim raźniej - pisze Chylińska.

Rzeczywistość zaczęła ich przygniatać. W konsekwencji rodziców Gilera dopadł kryzys, który zakończył się rozwodem.

Z tych coraz bardziej poskręcanych niedomówień, zaniechań, przemilczanych złości, uraz i lekceważeń zrobi się węzeł, który niezauważalnie zacznie niszczyć plan na szczęście - czytamy w powieści "Giler, trampolina i reszta świata".

Czy historia jest inspirowana życiem autorki? 

W 2010 roku Agnieszka Chylińska poślubiła Marka, z którym aktualnie wychowuje trójkę dzieci: 4-letniego Ryszarda, 10-letnią Esterę i 6-letnią Krysię. Mieszkają na wsi niedaleko ośrodka kształcącego dzieci z autyzmem. Agnieszka powiedziała, że "Giler, trampolina i reszta świata" to obraz fragmentu jej życia. 

Temat książki jest dla mnie trudny - wyznała.

Po publikacji rozmowy z Prokopem artystka udostępniła list, w którym wyjaśniła, że jest mamą "wyjątkowego dziecka", o czym pisaliśmy TUTAJ. Dała do zrozumienia, że jedno z jej dzieci cierpi na autyzm tak jak bohater jej książki. Dalej nie wiemy, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami, bo artystka wciąż bardzo chroni swoją prywatność. 

DK

ZOBACZ: Chylińska śpiewa razem ze swoją córką

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.