Maria Sadowska o "Dziewczynach z Dubaju": "to był wielki, współczesny harem. Kobiety były uwięzione w złotej klatce". Reżyserka zdradza szczegóły filmu

Maria Sadowska wyreżyseruje dla Dody i Emila Stępnia film opowiadający o "Dziewczynach z Dubaju". Reżyserka podchodzi jednak do tematu "afery dubajskiej" z nieco innej perspektywy.

Maria Sadowska wyreżyseruje film "Dziewczyny z Dubaju" oparty na wydarzeniach opisanych w głośnej książki Piotra Krysiaka.  Reżyserka już teraz zdradza szczegóły filmu, za którego produkcję odpowiadać będą Doda i Emil Stępień.

Maria SadowskaMaria Sadowska KAPIF

Maria Sadowska wyreżyseruje "Dziewczyny z Dubaju"

Tą sprawą żyła cała Polska. Piotr Krysiak ujawnił "aferę dubajską": fakt, iż polskie modelki i celebrytki wyjeżdżały do Dubaju, aby za ogromne pieniądze świadczyć usługi seksualne arabskim szejkom. O ile reportaż Piotra Krysiaka był szokujący i krytykował prostytuujące się w Dubaju kobiety, o tyle Maria Sadowska na na tę sytuację pragnie spojrzeć z nieco innej perspektywy:

Autor mocno skrytykował dziewczyny. Mam inną ocenę tych zdarzeń. Nie chcę patrzeć na nie z góry. Próbuję zrozumieć ich motywacje - mówi Maria Sadowska

Możemy się więc spodziewać, że w swoim filmie reżyserka zwróci uwagę na złożoność całej sytuacji, przyjrzy się motywacjom, które stały za zachowaniem "Dziewczyn z Dubaju". Maria Sadowska wyznaje:

Fascynuje mnie niejednoznaczność moralnych wyborów, których dokonywały te dziewczyny
 

Maria Sadowska w "Dziewczynach z Dubaju" przedstawi również realia, z jakimi przyszło się zmierzyć wyjeżdżającym do Dubaju dziewczynom. Często odbiegały one od ich wyobrażeń o luksusowym i sielankowym życiu, a podjęte w Polsce decyzje miały dla kobiet tragiczne skutki:

Śmiało można rzec, że to był wielki, współczesny harem. Kobiety były uwięzione w złotej klatce, nie mogły samodzielnie opuszczać terenu hotelu czy posesji. (...) Były przypadki przemocy, załamania nerwowe, ucieczka w uzależnienie od alkoholu, próby samobójcze, mocne perwersje – mówi.

W wywiadzie reżyserka zwraca też uwagę na krytykę, z jaką "Dziewczyny z Dubaju" spotkały się ze strony polskiego społeczeństwa:

Moim zdaniem najgorszą karą, był lincz moralny, jaki dziennikarze i opinia publiczna zgotowali tym dziewczynom tutaj, w Polsce. W naszej kulturze w sprawach seksu każdy chce być sędzią moralności - opowiada reżyserka.

Po takiej zapowiedzi nie możemy doczekać się filmu Dody i Marii Sadowskiej, który niewątpliwie będzie ciekawą produkcją.

JP

One rozebrały się do "Playboya". Zobaczcie wideo.

Zobacz wideo
Więcej o: