Danuta Holecka kiedyś dziękowała Jurkowi Owsiakowi. Wideo podbija sieć. "Mój synek korzystał z inkubatora"

Danuta Holecka przed laty gościła w swoim programie "Minęła dwudziesta", Jurka Owsiaka. Posłuchajcie koniecznie, jak wtedy go chwaliła. Aż trudno uwierzyć, że jej stanowisko zmieniło się tak bardzo.

Po ponad czterech latach rządów Prawa i Sprawiedliwości, chyba nikt nie ma wątpliwości, że Danuta Holecka jest nie tylko główną twarzą Telewizji Publicznej, ale i ulubioną pracownicą Jacka Kurskiego. Prezes nie zaraz wypowiadał się o niej w samych superlatywach, a ona stała się często nieobiektywną dziennikarką. Wystarczy posłuchać, jak wypowiadała się o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jeszcze kilka lat temu. W programie na żywo dziękowała Jurkowi Owsiakowi i podarowała na licytację długopis. 

Danuta Holecka o WOŚP

Do sieci trafił właśnie fragment programu "Minęła dwudziesta" sprzed lat. Danuta Holecka gościła w nim Jurka Owsiaka. Rozmowa potoczyła się w wyjątkowo przyjaznej atmosferze. 

Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo stawiacie urządzenia i do rezonansu i do tomografii, mój synek korzystał wiele lat temu z inkubatora dobrze doposażonego, z serduszkiem WOŚP i za to dziękuję. Uratowaliście wiele istnień. To chyba musi być ogromna satysfakcja. Róbcie to do końca świata i jeden dzień dłużej - mówiła niegdyś na antenie TVP Info Holecka.

Po tych słowach wręczyła Owsiakowi długopis. Choć ostatecznie sprzedany za 550 zł, miał wartość symboliczną. Dziennikarka otrzymała go bowiem od męża na rocznicę ślubu, a jej synowie pisali nim maturę. 

 

Dlaczego internauci wyszukali to nagranie? Nie jest tajemnicą, że takie słowa z ust Holeckiej - nazwanej przez niektórych "funkcjonariuszką partyjną PiS" - w tym momencie by nie padły. Od dłuższego czasu już TVP raczej krytycznie wypowiada się o WOŚP. W minioną niedzielę, orkiestra zagrała po raz 28. W głównym wydaniu wiadomości, wspomniano o tym w... 30 sekundowym materiale. 

CW

Roksana Węgiel była gwiazdą wiosennej ramówki TVP w 2019 roku. Zaśpiewała na Woronicza swój największy hit.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (103)
Danuta Holecka dziękuje Owsiakowi za organizowanie WOŚP. "To musi być ogromna satysfakcja"
Zaloguj się
 • Gość: Izka

  Oceniono 102 razy 98

  Co tu komentować, chyba wszystko zostało powiedziane. Oj Danka jak można tak się "zeszmacić"?.

 • Gość: lecu

  Oceniono 77 razy 75

  redaktorem się bywa.... a holecką zostanie się na zawsze... pis nie jest wieczny...

 • Gość: Vera

  Oceniono 72 razy 70

  Żeby pracować w reżimówce trzeba zapomnieć o intelekcie,albo go się pozbyć.

 • Gość: Gość

  Oceniono 69 razy 67

  Dla pieniędzy ludzie zrobią wszystko nawet się sku...ą. Większy szacunek mam do prostytutek co ciężko zasuwają przy trasie.

 • Gość: o.l.a.

  Oceniono 52 razy 50

  Przykre jak krótka jest ludzka pamięć i jak krótkowzroczne postępowanie. Nie pozostaje nic prócz współczucia

 • ochujek

  Oceniono 39 razy 39

  Opłaca się być przyzwoitym. Ta zasada zawsze się sprawdza, wiele osób o niej nie chce wiedzieć.

 • opt

  Oceniono 35 razy 35

  To jest przykład typowy dla polskiego katolicyzmu i towarzyszy z PiS-u. Będą mówić tak jak wiatr zawieje. Nie sumienie a forsa się liczy. Bezmózgowa sprzedajność. Jak się słucha Holecką, tego od warto rozmawiać, naczelnego Gazety Polskiej , to mam wrażenie jakbym żył w głębokim komunizmie- ci ludzie jeszcze z tamtych czasów nie wyszli , oni nie słyszą siebie, indoktrynację widzą wszędzie tylko nie u siebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX