Danuta Holecka kiedyś dziękowała Jurkowi Owsiakowi. Wideo podbija sieć. "Mój synek korzystał z inkubatora"

Danuta Holecka przed laty gościła w swoim programie "Minęła dwudziesta", Jurka Owsiaka. Posłuchajcie koniecznie, jak wtedy go chwaliła. Aż trudno uwierzyć, że jej stanowisko zmieniło się tak bardzo.

Po ponad czterech latach rządów Prawa i Sprawiedliwości, chyba nikt nie ma wątpliwości, że Danuta Holecka jest nie tylko główną twarzą Telewizji Publicznej, ale i ulubioną pracownicą Jacka Kurskiego. Prezes nie zaraz wypowiadał się o niej w samych superlatywach, a ona stała się często nieobiektywną dziennikarką. Wystarczy posłuchać, jak wypowiadała się o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jeszcze kilka lat temu. W programie na żywo dziękowała Jurkowi Owsiakowi i podarowała na licytację długopis. 

Danuta Holecka o WOŚP

Do sieci trafił właśnie fragment programu "Minęła dwudziesta" sprzed lat. Danuta Holecka gościła w nim Jurka Owsiaka. Rozmowa potoczyła się w wyjątkowo przyjaznej atmosferze. 

Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo stawiacie urządzenia i do rezonansu i do tomografii, mój synek korzystał wiele lat temu z inkubatora dobrze doposażonego, z serduszkiem WOŚP i za to dziękuję. Uratowaliście wiele istnień. To chyba musi być ogromna satysfakcja. Róbcie to do końca świata i jeden dzień dłużej - mówiła niegdyś na antenie TVP Info Holecka.

Po tych słowach wręczyła Owsiakowi długopis. Choć ostatecznie sprzedany za 550 zł, miał wartość symboliczną. Dziennikarka otrzymała go bowiem od męża na rocznicę ślubu, a jej synowie pisali nim maturę. 

 

Dlaczego internauci wyszukali to nagranie? Nie jest tajemnicą, że takie słowa z ust Holeckiej - nazwanej przez niektórych "funkcjonariuszką partyjną PiS" - w tym momencie by nie padły. Od dłuższego czasu już TVP raczej krytycznie wypowiada się o WOŚP. W minioną niedzielę, orkiestra zagrała po raz 28. W głównym wydaniu wiadomości, wspomniano o tym w... 30 sekundowym materiale. 

CW

Roksana Węgiel była gwiazdą wiosennej ramówki TVP w 2019 roku. Zaśpiewała na Woronicza swój największy hit.

Zobacz wideo