Harry pojawił się u królowej dwie godziny wcześniej, nie udało się połączyć telefonicznie z Meghan. Wyciekły szczegóły spotkania u Elżbiety

Takiego skandalu w rodzinie królewskiej nie było już dawno. Królowa Elżbieta II dopiero po niespełna tygodniu skomentowała decyzję księcia Harry'ego o odejściu z dworu.

W poniedziałek członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej spotkali się w Sandringham House, gdzie wspólnie szukali rozwiązań dla trudnej sytuacji związanej z opuszczeniem dworu przez księcia Harry'ego i Meghan Markle. W oficjalnym oświadczeniu królowa Elżbieta II napisała, że "w pełni popiera pragnienie wnuka, który chce rozpocząć nowe życie z młodą rodzina, chociaż wolałaby żeby zostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej".

Książę Harry spotkał się z królową Elżbietą II

Książę Harry także zjawił się w Sandringham House. Dwie godziny wcześniej odbył rozmowę z królową Elżbietą II. Ponoć bardzo zależało mu na tym, aby przedstawić własną wersję wydarzeń. Później dołączyli do nich książę Harry i książę William. Meghan, która przebywa obecnie w Ameryce, nie mogła połączyć się na wideo konferencji ze względów na poufność ich rozmowy i bezpieczeństwo.

To była bardzo poufna rodzinna dyskusja, a nie połączenie konferencyjne - uściśla informator.

Źródła donoszą, że książę Karol martwi się o to, że jego syn nie poradzi sobie i nie odnajdzie się poza królewskim dworem. Ponoć miał go nawet ostrzec i przypomnieć, że nie będzie miał "nieograniczonych zasobów finansowych" na nowe życie.

Rozmowa królowej Elżbiety II z wnukiem przebiegała w pokojowej atmosferze. Niewykluczone, że to już wtedy monarchini zgodziła się na "okres przejściowy", po którym Harry i Meghan na dobre pożegnają się z królewskimi zobowiązaniami. Co ciekawe, biograf królowej Elżbiety II zwrócił uwagę na to, że język i ton, jakimi monarchini posługuje się w oświadczeniu, są bardzo osobiste.

Pismo mogło przejść przez urzędników, ale to jest królowa, która mówi do swojego ludu i mówi o swojej rodzinie. Wyraźnie czuć jej troskę - wyjaśnia Robert Lacey.

Myślicie, że książę Harry będzie żałować swojej decyzji?

Chociaż wielcy królowie przeszli do historii, w Europie ciągle rządzi jeden monarcha absolutny.

Zobacz wideo