Królowa wydała oświadczenie! "Wolelibyśmy, aby pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej"

Na tę decyzję czekali niemalże wszyscy. Królowa Elżbieta II wydała specjalne oświadczenie. "Popieramy pragnienie Harry'ego i Meghan"- przekazała monarchini.

Królowa Elżbieta II przerwała milczenie i wydała oficjalne oświadczenie dotyczące opuszczenia przez księcia Harry'ego i Meghan Markle królewskiego dworu. Królowa rozumie swojego wnuka, jednak zaznacza, że wolałaby, żeby wszystko potoczyło się nieco inaczej. 

Królowa przerwała milczenie

Królowa Elżbieta II zwołała dziś zebranie rodziny królewskiej w Sandringham, podczas którego mieli poruszyć temat Meghan i Harry'ego. Jak się okazało, rozmowy przyniosły konkretną decyzję, którą królowa podzieliła się w oficjalnym oświadczeniu. Monarchini rozumie decyzję Harry'ego, ale ma co do niej pewne zastrzeżenia. 

Moja rodzina i ja w pełni popieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, którzy chcą rozpocząć nowe życie jako młoda rodzina. Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, szanujemy i rozumiemy ich pragnienie prowadzenia bardziej niezależnego życia, pozostając jednocześnie cenioną częścią mojej rodziny. Harry i Meghan dali jasno do zrozumienia, że w nowym życiu nie chcą być zależni od środków publicznych. Uzgodniono zatem, że nastąpi okres przejściowy, w którym para książęca Sussex będzie spędzać czas w Kanadzie i Wielkiej Brytanii- czytamy w oświadczeniu królowej. 

RG

Więcej o: