Ricky Gervais prowadzi tegoroczne Złote Globy. Skandalista żartował już ze wszystkich, ale to Caitlyn Jenner dostało się najbardziej

Ricky Gervais poprowadzi tegoroczną galę rozdania Złotych Globów. Nie będzie to jego debiut w tej roli - w poprzednich edycjach nie obyło się bez skandali.

Złote Globy zostaną rozdane już 5 stycznia, a ceremonia tradycyjnie odbędzie się w Los Angeles, w Beverly Hilton Hotel. Tegoroczną uroczystość znów poprowadzi Ricky Gervais - komik, scenarzysta i reżyser. Do tej pory już czterokrotnie mieliśmy okazję oglądać go w roli prowadzącego wspomnianej gali, a ostatni raz prowadził Złote Globy w 2016 roku. Tym, którzy nie znają brytyjskiego artysty, przybliżamy nieco jego sylwetkę i ostatnie skandale - a było ich niemało.

Ricky Gervais poprowadzi Złote Globy - kim jest?

Ricky Gervais znany jest przede wszystkim z brawurowej roli we stworzonym przez siebie, kultowym już, serialu "Biuro". Co ciekawe, aktor sam jest laureatem nagrody Złotych Globów, którą otrzymał w 2004 roku właśnie za ten serial. Artysta został nagrodzony w kategorii najlepszy aktor komediowy. I to właśnie występ w tej produkcji przyniósł mu największą sławę, a jego doskonała kreacja Davida Brenta na zawsze wpisała się w pamięć fanów.

Oprócz tego, Gervais znany jest jako twórca serialu "Statyści", za który otrzymał nagrodę BAFTA. W swoim filmowym dorobku ma role w "Nocy w muzeum", "Ghost Town" czy "Było sobie kłamstwo". Ostatnio zobaczyć mogliśmy go w netflixowym serialu "After Life" własnego autorstwa.

 

Kontrowersyjny humor Ricky'ego Gervaisa

Mimo obsypanej nagrodami kariery komika, Ricky Gervais nie jest jednak typem, którego żarty wszystkim przypadają do gustu. Artysta ma zwyczaju żartować ze znajomych po fachu, oberwało się chociażby zdradzającemu żonę, Jennifer Garner, Benowi Affleckowi. Podczas jednej z ceremonii rozdania Złotych Globów Gervais, zapraszając na scenę przyjaciela Afflecka - Matta Damona, zażartował:

To jedyny człowiek, któremu wierny był Ben Affleck.

Do fanów Brytyjczyka na pewno nie zalicza się także Caitlyn Jenner, której wypadek samochodowy, do którego doszło jeszcze przed operacją płci, stał się obiektem żartów Gervaisa podczas gali rozdania Złotych Globów w 2016 roku. Zaczął z grubej rury:

Będę tym razem miły - zmieniłem się. Nie tak bardzo co prawda, jak Bruce Jenner - powiedział, odwołując się do dawnej tożsamości Caitlyn Jenner sprzed zmiany płci.

Następnie strategicznie zamieścił kilka komplementów, które mogły sprawić Jenner przyjemność - było o łamaniu stereotypów, dzielności, byciu prekursorką zmiany. Zakończył jednak mrugnięciem oka do publiczności:

Nie zrobiła co prawda zbyt wiele dla kobiet-kierowców. Ale nie możesz mieć wszystkiego - nie w tym samym czasie.
 

Jego wypowiedzią poczuła się urażona także część transseksualnej społeczności, lecz Ricky Gervais tłumaczył później, iż jego żart nie miał na celu nikogo urazić.

Ciekawe, jakich żartów Gervaisa i związanych z nimi kontrowersjami możemy spodziewać się w tym roku.

JP

Nie tylko Ricky Gervais przez swoje wypowiedzi miewał problemy z gwiazdami. Zobaczcie konflikty Kuby Wojewódzkiego. 

Zobacz wideo