Margaret udzieliła wywiadu i zainteresowanie apostazją wzrosło. Bardziej niż po filmie Sekielskich! To wyniki rocznego raportu Google Trends

Kilka miesięcy temu Margaret ogłosiła, że zamierza odejść z Kościoła. Przy okazji zdradziła, co ją do tego skłoniło. Jej decyzja zainteresowała Polaków.

W wywiadzie dla magazynu "Playboy" Margaret zdecydowała się opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z religią katolicką. To właśnie one skłoniły ją do przemyśleń i podjęcia decyzji o apostazji, czyli odejściu z Kościoła.

Mam takie wspomnienie z okresu nastoletniego, gdy jeszcze regularnie byłam przymuszana do chodzenia do kościoła i co tydzień spowiadałam się z masturbacji. LOL. Of course I did. Z perspektywy czasu przeraża mnie, jak bardzo poznawanie własnego ciała było i jest stygmatyzowane - wyznała gwiazda.

Co ciekawe, wyznanie Margaret sprawiło, że Polacy zainteresowali się tematem.

Przez Margaret wzrosło zainteresowanie apostazją

Pod koniec każdego roku Google Trends przygotowuje podsumowania, w których przedstawia najczęściej wyszukiwane hasła w sieci. Nie inaczej było tym razem i jak się okazuje, wśród najpopularniejszych znalazły się m.in. strajk nauczycieli, Olga Tokarczuk oraz wyniki wyborów.

Nie zabrakło jednak również takich haseł, jak escape room czy apostazja i co ciekawe, to ostatnie było związane z wyznaniem Margaret dla magazynu "Playboy", na co zwrócił uwagę Ośrodek Dystrybucji Prestiżu i Pogardy na Facebooku.

Co w zeszłym roku spowodowało największy wzrost zainteresowania Polaków tematem apostazji? Nie film "Tylko Nie Mów Nikomu". Nie bzdury wygadywane przez abp Jędraszewskiego. A wywiad Margaret dla "Playboya" - czytamy na Facebooku.

Przypomnijmy, że apostazja to całkowite zerwanie łączności z Kościołem i ekskomunika, która następuje automatycznie na mocy prawa kanonicznego. Apostata nie może uczestniczyć w obrzędach sakramentalnych czy sprawować kościelnych urzędów, ale co ciekawe, wciąż pozostaje członkiem Kościoła i katolikiem, ponieważ o tym decyduje chrzest, którego nie da się usunąć.

KM

Margaret opowiedziała nam o nowej płycie:

Więcej o:
Komentarze (343)
Margaret udzieliła wywiadu i zainteresowanie apostazją wzrosło. Bardziej niż po filmie Sekielskich! To wyniki rocznego raportu Google Trends
Zaloguj się
 • Gość: Boddoxx

  Oceniono 149 razy 113

  "Apostata nie może uczestniczyć w obrzędach sakramentalnych czy sprawować kościelnych urzędów, ale co ciekawe, wciąż pozostaje członkiem Kościoła i katolikiem, ponieważ o tym decyduje chrzest, którego nie da się usunąć."

  O tym, czy należę do KK, decyduję ja, a nie chrzest.

 • agenciputinawon

  Oceniono 101 razy 77

  A po co komu zawracanie dudy z apostazją? Olać ich - nie chodzić do kościoła, nie przyjmować po kolędzie i koniec.

 • Gość: Dolphinus

  Oceniono 86 razy 74

  Wiara w Boga nie ma nic wspólnego z obecnym uczęszczaniem do kościoła. Który całkowicie odbiegł od przykazań nadanych ludziom, przez Boga. Kościół jest obecnie całkowicie upolityczniony, głosząc niespotykaną hipokryzję. Jaką? Nie będę się rozpisywał w treści, które każdy porządny katolik powinien znać, z Biblii. Wystarczy jedno! "Nie można służyć Bogu i mamonie". Reszta niech pozostanie milczeniem!

 • Gość: Jacek

  Oceniono 69 razy 53

  Kościół to tylko budowla. Z Bogiem możemy rozmawiać wszędzie. Więc nie mam potrzeby bycia tam i patrzenia na ten przepych i bucowatosc tzw. Księży.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 47 razy 41

  "o tym decyduje chrzest, którego nie da się usunąć" - złapali mnie kiedy jeszcze nie umiałem uciekać, to się nie liczy.

 • Gość: Sff

  Oceniono 46 razy 38

  Niemowlę nieświadome co z nim robią „kochani” rodzice i jakiś sukienkowy pan(na)...ciekawe jakie było by „skatolizowanie” Polski gdyby chrzest mógłby być przyjmowany dopiero po uzyskaniu pełnoletności...

 • Gość: Dalej

  Oceniono 50 razy 30

  Jestem niezmiernie wdzięczny rodzicom, że mnie nie ochrzcili, choć to były głębokie lata 80-te i ten problem mnie w ogóle nie dotyczy i w ogóle nie muszę się do niego nijak ustosunkowywać.

 • zmiescisz_sie

  Oceniono 36 razy 26

  To w dużej mierze przez klerykalizm mniej lub bardziej uświadomiony tak naprawdę wiara to osobista więź z Bogiem a nie księża, biskupi czy episkopaty i ich obsesje

 • serfweerwr

  Oceniono 31 razy 25

  .

  jestem ateistą totalnym

  i yebie mnie coś tak bzdurnego jak apostazja

  to jest granie w ich urojoną grę, w ich obrzędy

  walcie się sekto katolicka i mafio pedofilska klech!

  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX