Joanna Mazur w "Tańcu z Gwiazdami" dostała mieszkanie. Niewidoma biegaczka zdradziła, co stało się z lokum

Joanna Mazur została laureatką 9. edycji programu "Taniec z Gwiazdami". W trakcie show pokazano, w jakich trudnych warunkach mieszka. Dzięki formatowi dostała więc nowe mieszkanie. Teraz niewidoma biegaczka w rozmowie z "Świat i ludzie" zdradziła, że wprowadziła się do niego.

Joanna Mazur jest niewidomą biegaczką. 29-latka wystartowała w 9. edycji "Tańca z Gwiazdami" i ostatecznie wygrała kryształową kulę. W jednym z odcinków show widzowie zobaczyli jednak, że niewidoma multimedalistka mieszka w akademiku. Kamera uchwyciła ciasny i do tego bardzo skromnie urządzony pokój.

Wzruszyli się nie tylko widzowie, ale też jury programu. Internauci szybko zorganizowali zbiórkę, by pomóc niepełnosprawnej biegaczce. Okazało się jednak, że pomoc przyszła znacznie szybciej. Jeden z krakowskich inwestorów podarował bowiem Joannie Mazur klucz do nowego mieszkania, które dostała na własność. 

O pani historii dowiedziałem się w ubiegły piątek, od mojej córki Joanny. Podeszła do mnie zapłakana i powiedziała, żebym obejrzał program w internecie. Wzruszyłem się jeszcze bardziej niż pan Andrzej Grabowski. Mam to szczęście, że jako przedsiębiorca w Krakowie buduję nowe osiedle na ulicy Wrocławskiej. Chciałbym teraz powiedzieć, że jestem zaszczycony tym, że mogę wręczyć pani symboliczny klucz do mieszkania, które pani od nas otrzymuje - powiedział Zbigniew Jakubas na antenie show. 

Joanna Mazur o nowym mieszkaniu

Co stało się z mieszkaniem? Okazuje się, że Joanna Mazur właśnie się do niego wprowadziła. Co więcej sportsmenka dzięki pomocy inwestorów urządziła już lokum i jest w nim bardzo szczęśliwa. 

Mieszkam w nim już od kilkunastu dni. Wspaniale się w nim czuję. Oczami wyobraźni widziałam, jakie powinno być i z pomocą pani architekt właśnie tak je urządziłam – powiedziała Mazur tygodnikowi "Świat i ludzie". 

Cieszymy się, że ta historia ma tak szczęśliwe zakończenie. Myślicie, że Joanna Mazur wpuści kiedyś kamery do swoich czterech kątów? 

AG 

Joanna Mazur i Jan Kliment o wygranej w "Tańcu z gwiazdami". Program zmienił jej życie

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (69)
Joanna Mazur w "Tańcu z Gwiazdami" dostała mieszkanie. Niewidoma biegaczka zdradziła, co stało się z lokum
Zaloguj się
 • Gość: Maria

  Oceniono 53 razy 33

  Super! Pan okazał się dobrym człowiekiem. Nawet jesli niektórzy napiszą, że pewnie reklama osiedla, firmy etc. Co z tego? Nawet jeśli. Facet dał dziewczynie mieszkanie, ktorego nasze Państwo nie potrafiło jej zapewnić jako medalistce.

 • Gość: ???

  Oceniono 33 razy 25

  Ministerstwo Sportu i Turystyki wydało oświadczenie.
  Wskazało ono, że Mazur otrzymuje 40 tysięcy złotych rocznie w ramach programu Team100 (program ma dodatkowo indywidualnie finansować sportowców mających szanse na medale olimpijskie), 24 tysiące złotych stypendium sportowego i około 30 tysięcy złotych rocznie od macierzystego klubu Mazur - Startu Tarnów. Ministerstwo zaproponowało również dalsze wsparcie dla biegaczki.
  Do tego renta i mieszkanie za darmo i bez płacenia mediów.
  A jak inni niepełnosprawni ?
  Rada Zawodników w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start: Jako rodzina paraolimpijska chcemy aby każdy sportowiec był traktowany miarą swoich sukcesów sportowych, a nie indywidualnej sytuacji rodzinnej, mieszkaniowej czy osobistej. Pierwsze swoje sukcesy na arenie międzynarodowej Joanna Mazur odniosła w 2016 roku. Jest to zaledwie okres trzech lat. Wielu zawodników reprezentuje nasz kraj od dłuższego czasu i są to zawodnicy, którzy mogą pochwalić się znacznie wyższymi osiągnięciami niż Joanna, chociażby medalami igrzysk paraolimpijskich. Nikt nigdy jednak nie odnosił się tak pretensjonalnie w kierunku instytucji wspierających, wymagając coraz więcej.
  bez komentarza

 • Gość: Alla

  Oceniono 55 razy 17

  Mało jest takich osób,które z ręka na sercu wywalczyły Kryształowa kule Do nich zalicza się Joanna Wspaniała dziewczyna! Cieszę się,ze otrzymała to mieszkanie i będzie mogła zacząć nowe życie !

 • Gość: pawwww

  Oceniono 19 razy 11

  co się stało z mieszkaniem????
  zostało clickbaitem na pewnym gó...anym portalu

 • Gość: KRZYŚ

  Oceniono 40 razy 10

  CZYTAJĄC NIEKTÓRE KOMENTARZE ROZUMIEM DLACZEGO WOLĘ ZWIERZĘTA OD LUDZI TYLKO ZAZDROŚĆ CHAMSTWO I HEJT LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ JA NIGDY OD NIKOKO NIC NIE DOSTAŁEM ŻYJE SKROMNIE ALE NIGDY NIKOMU NIC NIEZAZDROŚCIŁEM .

 • Gość: gosc

  Oceniono 11 razy 7

  szkoda ze deweloperzy nie sa tacy chetni do pomocy jezeli chodzi o matke z dziecmi , wyrzucona na bruk przez meza pijaka! no coz wtedy nie ma reklamy

 • Gość: Ewa

  Oceniono 4 razy 4

  Nic nie wynagrodzi tej młodej osobie utraty wzroku , niech będzie szczęśliwa i otrzyma każda pomoc !
  Życzę innym osobom niepełnosprawnych tak niesamowitej charyzmy i walki o własne życie .
  Wszystkiego dobrego dla pani .

 • nr36

  Oceniono 6 razy 4

  bo się rozpłączę...

 • psyhodelic

  Oceniono 42 razy 4

  Nie znoszę ludzkiej zawiści , ale jest tez prawdą ze jedni muszą się ciężko napracować , wyrzec się wielu rzeczy. by mieć swoje M,a inni idą na łatwiznę i na żebry. Ilu jest ociemniałych i cierpiących a mimo to .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX