Katarzyna Warnke zjawiła się w studiu "DD TVN". Po raz pierwszy opowiedziała o macierzyństwie. "Słowo połóg źle brzmi i tak też wygląda"

Katarzyna Warnke gościła w sobotę w "Dzień dobry TVN". Aktorka po raz pierwszy udzieliła wywiadu na temat macierzyństwa. Wprost stwierdziła, że nie wszystko jest tak kolorowe, jak może się wydawać.

We wrześniu Katarzyna Warnke została mamą. Na świat przyszło pierwsze dziecko jej i jej męża, Piotra Stramowskiego. Para do tej pory starała się unikać prywatnych tematów, a żeby odpocząć od polskiej rzeczywistości, wyleciała na kilka tygodni do Ameryki. Wrócili jednak jakiś czas temu, a aktorka zaliczyła nawet wyjście na ściankę. W sobotę natomiast wpadła na wywiad do śniadaniówki TVN-u. Opowiedziała o macierzyństwie. 

Katarzyna Warnke w studiu "Dzień dobry TVN"

Gwiazda choć bardzo cieszy się, że urodziła dziecko, przyznała, że macierzyństwo wcale nie jest tak kolorowe.

W przestrzeni publicznej brakuje rozsądnego podejścia do macierzyństwa. (…) Szokujące i genialne jest to, że człowiek z człowieka wychodzi. I już jest. To jest rewolucja. (…) Słowo "połóg" brzmi źle i tak też to wygląda - mówiła aktorka.

Warnke wspomniała w rozmowie z gospodarzami o pierwszym publicznym wyjściu po ciąży. Stało się to zaledwie dziesięć dni po rozwiązaniu, na 44. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Inicjatorem był mój mąż. Powiedział wtedy: Ja zostaję, ty jedź. Było mi to potrzebne, to było takie moje wyjście. Potrzebowałam spotkać się ze sobą, taką jaka byłam wcześniej. Ale teraz mogę powiedzieć, że byłam w szoku. Nie do końca zdawałam sobie sprawę, gdzie jestem i co robię. Ale byłam spokojna o dziecko - wyjaśniła.

Opowiadając o tym, pochwaliła męża. Powiedziała, że Piotr świetnie sprawdził się w roli ojca.

Mój mąż został sam z dzieckiem i świetnie sobie poradził - chwaliła ukochanego aktorka.
 

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko życzyć młodym rodzicom dużo wytrwałości, a maleństwu zdrowia. Przed nimi pierwsze święta z dzieckiem. Z pewnością będą wyjątkowe. 

CW

Katarzyna Warnke była kiedyś zazdrosna o męża. 

Zobacz wideo