Kamil Durczok pojawił się w sądzie. Stres z ostatnich tygodni odbił się na jego wyglądzie. Dziennikarz bardzo schudł

Kamil Durczok pojawił się na sądowej rozprawie w związku z zarzutami o podrobienie podpisu byłej żony pod wekslem na dwa miliony franków szwajcarskich. Sąd Okręgowy w Katowicach miał orzec, czy dziennikarz trafi do aresztu tymczasowego. Decyzją Sądu dziennikarz będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Ostatnie miesiące musiały być dla Kamila Durczoka bardzo stresujące. W tym roku dziennikarz został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu, a do tego doszły zarzuty, że podrobił podpis swojej byłej żony pod wekslem na dwa miliony franków szwajcarskich. Teraz Kamil Durczok pojawił się w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Posiedzenie wynikało z zażalenia prokuratury na decyzję katowickiego sądu rejonowego, który w ubiegłym tygodniu nie uwzględnił wniosku o aresztowanie Durczoka. 

Kamil Durczok nie trafi jednak do aresztu. Sąd Okręgowy w Katowicach zdecydował, że "podejrzany o oszustwo i sfałszowanie weksla dziennikarz Kamil Durczok będzie odpowiadał z wolnej stopy" i argumentował to tym, że prokuratura nie wykazała, by podejrzany mógł utrudniać śledztwo.

Kamil Durczok w sądzie

Nie da się ukryć, że stres bardzo wpłynął na wygląd Kamila Durczoka. Dziennikarz bardzo schudł i na najnowszych fotografiach z sądu ciężko go rozpoznać. 

Przypomnijmy, że Kamil Durczok zdecydował się również przerwać milczenie w social mediach i opublikował długi wpis na temat swojej obecnej sytuacji.

Przede mną jeden z przełomowych momentów w moim życiu. W środę Sąd Okręgowy w Katowicach zdecyduje, czy pozostanę na wolności, czy też będę musiał bronić swojego dobrego imienia zza murów aresztu. Dotąd milczałem. (...) Powstrzymywałem się od komentarzy, choć wielu uznawało to za słabość i brak argumentów na swoją obronę.

Dziennikarz dodał również, że sprawa z wekslem nie jest tak oczywista, jak może się wydawać.

Zapewniam jednak, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż jej medialny przekaz. Przede wszystkim pokazuje, jak bardzo zawieść może bank, instytucja, w której pokłada się zaufanie, jak zawodzą procedury oraz ludzie, którzy w nim pracują. Wierzę, że na całą prawdę przyjdzie w końcu czas. Podobnie jak na pociągnięcie do odpowiedzialności banku i pracujących w nim ludzi, którzy powinny wiedzieć, do czego doprowadziła ich chciwość, zachłanność i nieetyczne działania - dodał.

 KM

Niedawno Kamil Durczok bawił się z byłą partnerką na Telekamerach 2019:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (283)
Kamil Durczok pojawił się w sądzie. Stres z ostatnich tygodni odbił się na jego wyglądzie. Dziennikarz bardzo schudł
Zaloguj się
 • loyer1

  Oceniono 130 razy 116

  "Wysoki sądzie, stół upier‎dolony, ja napier‎dolony, weksel podrobiony."

 • cozano

  Oceniono 90 razy 74

  Czy ktoś jeszcze nie jest winny za niepowodzenia w Pańskim życiu Panie Durczok?

 • normalny_ludz

  Oceniono 74 razy 68

  Miałeś chamie złoty róg.....

 • kiesier

  Oceniono 73 razy 67

  Pycha kroczy przed upadkiem.
  Nie tylko pan Kamil ale połowa polityków ma ten sam syndrom.

 • adam_szechterr

  Oceniono 73 razy 45

  fajnie jest być "celebrytą"... immunitet na wszystko. Potrącisz staruszkę- jesteś wolny, jeździsz pijany w 3 du.. - jesteś wolny. Natomiast zwykły obywatel podrobi legitymację- jesteś skazany, ukradniesz cukierka - jesteś skazany... BRAWO SĄDY! BRAWO CELEBRYCI!

 • onduma

  Oceniono 53 razy 41

  Tyle kasy winen a trzech obroncow ma. Ja jak mam dlugi to suchy chleb wpda..m . Do lochu oszusta

 • piotrm74

  Oceniono 50 razy 36

  Jak będzie ten sam sędzia co od Najsztuba to Kamil wygra i otrzyma jeszcze odszkodowanie...

 • elak2013

  Oceniono 33 razy 31

  Oczywiście zgodnie z zasadą dopóki mu nie udowodnią winy nie jest winny.Ale to jego oświadczenie o bronieniu swojego dobrego imienia mnie rozśmiesza...Przecież ten gość podrobił podpis na wekslu.Podrobił podpis.Podrobił!!! Coś tam o chciwości banków.A on nie był pazerny i chciwy?Po co mu taki wielki dom na kredyt? Trochę umiaru, panie kolego!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX