Kamil Durczok przerywa milczenie. Zamieścił obszerny wpis. "Wierzę, że na całą prawdę przyjdzie w końcu czas"

Kamil Durczok przerwał milczenie i zamieścił obszerny wpis na Facebooku. Dziennikarz odniósł się do swoich problemów z prawem.

Mijające miesiące z pewnością nie należą do najlepszych dla Kamila Durczoka. W tym roku został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu, a jakby tego było mało, kilka miesięcy później na światło dzienne wyszła kolejna afera. Tym razem dziennikarz jest oskarżony o podrobienie podpisu byłej żony pod wekslem na dwa miliony franków szwajcarskich. W środę Sąd Okręgowy w Katowicach orzeknie, czy Kamil Durczok trafi do aresztu tymczasowego. 

Kamil Durczok przerywa milczenie

Kamil Durczok kilka miesięcy temu zniknął z mediów społecznościowych, toteż niemałym zaskoczeniem był wpis, jaki zamieścił dzień przed rozprawą. Dziennikarz zaznacza, że ze względu na tajemnicę śledztwa nie może napisać całej prawdy.

Przede mną jeden z przełomowych momentów w moim życiu. W środę Sąd Okręgowy w Katowicach zdecyduje, czy pozostanę na wolności, czy też będę musiał bronić swojego dobrego imienia zza murów aresztu. Dotąd milczałem. (...) Powstrzymywałem się od komentarzy, choć wielu uznawało to za słabość i brak argumentów na swoją obronę.

Dziennikarz wierzy, że los jeszcze się do niego uśmiechnie. 

Zapewniam jednak, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż jej medialny przekaz. Przede wszystkim pokazuje, jak bardzo zawieść może bank, instytucja, w której pokłada się zaufanie, jak zawodzą procedury oraz ludzie, którzy w nim pracują. Wierzę, że na całą prawdę przyjdzie w końcu czas. Podobnie jak na pociągnięcie do odpowiedzialności banku i pracujących w nim ludzi, którzy powinny wiedzieć, do czego doprowadziła ich chciwość, zachłanność i nieetyczne działania.

Kamil Durczok dodaje, że sprawa z wekslem wcale nie jest taka oczywista, jak wszystkim może się wydawać. Całe oświadczenie przeczytacie poniżej:

Gdzie najbliższe dni spędzi Kamil Durczok? To okaże się już środę. Myślicie, że wyrok będzie dla niego sprzyjający?

Telekamery 2019. Kamil Durczok i Julia Oleś-Miła:

Zobacz wideo

RG