Kamil Durczok przerywa milczenie. Zamieścił obszerny wpis. "Wierzę, że na całą prawdę przyjdzie w końcu czas"

Kamil Durczok przerwał milczenie i zamieścił obszerny wpis na Facebooku. Dziennikarz odniósł się do swoich problemów z prawem.

Mijające miesiące z pewnością nie należą do najlepszych dla Kamila Durczoka. W tym roku został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu, a jakby tego było mało, kilka miesięcy później na światło dzienne wyszła kolejna afera. Tym razem dziennikarz jest oskarżony o podrobienie podpisu byłej żony pod wekslem na dwa miliony franków szwajcarskich. W środę Sąd Okręgowy w Katowicach orzeknie, czy Kamil Durczok trafi do aresztu tymczasowego. 

Kamil Durczok przerywa milczenie

Kamil Durczok kilka miesięcy temu zniknął z mediów społecznościowych, toteż niemałym zaskoczeniem był wpis, jaki zamieścił dzień przed rozprawą. Dziennikarz zaznacza, że ze względu na tajemnicę śledztwa nie może napisać całej prawdy.

Przede mną jeden z przełomowych momentów w moim życiu. W środę Sąd Okręgowy w Katowicach zdecyduje, czy pozostanę na wolności, czy też będę musiał bronić swojego dobrego imienia zza murów aresztu. Dotąd milczałem. (...) Powstrzymywałem się od komentarzy, choć wielu uznawało to za słabość i brak argumentów na swoją obronę.

Dziennikarz wierzy, że los jeszcze się do niego uśmiechnie. 

Zapewniam jednak, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż jej medialny przekaz. Przede wszystkim pokazuje, jak bardzo zawieść może bank, instytucja, w której pokłada się zaufanie, jak zawodzą procedury oraz ludzie, którzy w nim pracują. Wierzę, że na całą prawdę przyjdzie w końcu czas. Podobnie jak na pociągnięcie do odpowiedzialności banku i pracujących w nim ludzi, którzy powinny wiedzieć, do czego doprowadziła ich chciwość, zachłanność i nieetyczne działania.

Kamil Durczok dodaje, że sprawa z wekslem wcale nie jest taka oczywista, jak wszystkim może się wydawać. Całe oświadczenie przeczytacie poniżej:

Gdzie najbliższe dni spędzi Kamil Durczok? To okaże się już środę. Myślicie, że wyrok będzie dla niego sprzyjający?

Telekamery 2019. Kamil Durczok i Julia Oleś-Miła:

Zobacz wideo

RG

Więcej o:
Komentarze (12)
Kamil Durczok przerywa milczenie. Zamieścił obszerny wpis. "Nie ferujcie wyroków nie znając szczegółów"
Zaloguj się
 • Gość: aaa

  Oceniono 15 razy 15

  no i w końcu się wyjaśniło- to bank mu podłożył do podpisania weksle za żonę

 • Gość: Vera

  Oceniono 11 razy 11

  Bronić dobrego imienia.. ale ten człowiek ma tupet.

 • Py Ro

  Oceniono 8 razy 8

  Może niech odstawi koks i wódę.

 • plastikpiokio

  Oceniono 10 razy 8

  durczak lecz się zanim będzie za pózno.

 • Gość: gosc

  Oceniono 5 razy 5

  Ja prdl co typ. On nie winny tylko wszyscy w koło.

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 4

  Wystepując do banku o kredyt podaje się poręczenie majątkowe, także własnoeęczne podpisy żyrantów lub potwierdzone w kancelarii prawnej. Następny krok to spłata kredytu i tu żadnej filozofii nie ma, czyżby bank domagał się spłaty odwrotnie niż znany SKOK który dawał kredyty swoim i nie chciał spłaty? Jeżeli chodzi o jazdę w stanie nietrzeźwosci to chyba policja nie była stronnicza i akurat przyjechałą jak nietrzeźwy wjechał w barierki?

 • Gość: gościuuuu

  Oceniono 3 razy 3

  "chciwość, zachłanność i nieetyczne działania" to "motory napędowe" współczesnej cywilizacji, praktycznie nikt i nic nie odstaje ... a tzw. instytucje zaufania społecznego jak banki , media itp. wręcz narzucają tempo ...

 • Gość: julkia

  Oceniono 3 razy 3

  słodki menel.

 • elak2013

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież podobno przyznał się do faktu podrobienia podpisu byłej żony na wekslu!
  Więc jak ma bronić swojego dobrego imienia??? Żenada.Ma 3 obrońców.Może wykażą ,że podrobił podpis w stanie "pomroczności jasnej"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX