Olga Tokarczuk wróciła do Warszawy. Na lotnisku przywitano ją w wyjątkowy sposób

Olga Tokarczuk po kilku dniach spędzonych w Sztokholmie wróciła do Polski. Na lotnisku noblistkę czekała niemała niespodzianka. Przywitano ją jak bohaterkę.

Olga Tokarczuk w miniony wtorek odebrała Nagrodę Nobla w Sztokholmie. Polska pisarka została doceniona za "wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia". Po niemalże tygodniu spędzonym w Szwecji, gdzie celebrowała swój sukces, przyszedł czas na powrót do Polski. Już w pierwszych chwilach na polskiej ziemi Tokarczuk mogła czuć się wyjątkowo. Lotnisko Chopina przywitało ją jak bohaterkę narodową. 

Olga Tokarczuk wróciła do Polski

Dziś po południu w Warszawie wylądował samolot ze Sztokholmu, na którego pokładzie była Olga Tokarczuk. Lotnisko Chopina stanęło na wysokości zadania, w specjalny sposób witając noblistkę, o czym poinformowali sami na swoim Facebooku. 

Ważna chwila. Nasza noblistka Olga Tokarczuk przed chwilą wylądowała w Warszawie. Na Lotnisko Chopina powitaliśmy ją uroczystym salutem wodnym, który jest przeznaczony do uczczenia specjalnych okazji - czytamy we wpisie. 

Czym jest salut wodny?

Salut wodny polega na oblaniu samolotu wodą z armatek wodnych zainstalowanych na wozach strażackich. W ten sposób na płycie lotniska wita się nową maszynę, przewoźnika, czy żegna pilota, który przechodzi na emeryturę. Jak się okazuje, powrót Olgi Tokarczuk jest równie ważny, z czym w zupełności się zgadzamy.

Olga Tokarczuk na czerwonym dywanie przed filharmonią:

Zobacz wideo

RG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.