Viki Gabor ofiarą rasistowskich komentarzy i obrzydliwego hejtu. Sprawa trafi do prokuratury

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 i już padła ofiarą internetowego hejtu. Młoda artystka musi mierzyć się z rasitowskimi wyzwiskami.

Minął zaledwie tydzień od zwycięstwa 12-letniej Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019, a młoda artystka zdążyła już poznać zarówno blaski, jak i cienie popularności. Po początkowej euforii, zachwytach i gratulacjach, Viki musi się teraz mierzyć z internetowym hejtem i rasistowskimi komentarzami.

Viki Gabor ofiarą rasistowskich komentarzy

Viki Gabor reprezentowała Polskę podczas Eurowizji Junior 2019, a jej występ przejdzie do historii. Po raz pierwszy zdarzyło się bowiem, by reprezentacja tego samego kraju zwyciężyła dwa razy z rzędu. Nie wszystkim jednak to się spodobało, a wśród przeciwników młodej gwiazdy znaleźli się internetowi hejterzy, którzy wytykają Viki jej pochodzenie.

12-latka urodziła się w Niemczech, a jej rodzice są Polakami romskiego pochodzenia. Viki przez pewien czas mieszkała również w Wielkiej Brytanii, a obecnie na stałe przeprowadziła się do Krakowa. To wszystko wywołało falę hejtu na nastolatkę. Internauci zarzucają organizatorom Eurowizji, że Viki nie powinna wygrać konkursu, bo - ich zdaniem - nie jest Polką. Jakby tego było mało, obrzucają nastolatkę obrzydliwymi wyzwiskami. 

Sprawa rasistowskich i hejterskich komentarzy trafi do prokuratury za sprawą Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Zwrócono już uwagę, że internautom grozi do 2 lat więzienia, a sprawa przedawnia się dopiero po 10 latach.

Ostrzegamy wszystkich rasistów - będziemy bezwzględni w ujawnianiu waszych przestępstw wobec Viki Gabor. (...) Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przygotowuje już pierwsze zawiadomienia w tej skandalicznej sprawie. Za tego typu wpisy można trafić na 2 lata do więzienia.(...) Rasistowski wpis zamieszczony w internecie jest przestępstwem, za które autora można pociągnąć do odpowiedzialności nawet po ośmiu czy dziewięciu latach. Tego typu przestępstwa przedawniają się bowiem dopiero po 10 latach - czytamy na oficjalnym profilu Ośrodka na Facebooku.

Można mieć nadzieję, że bliscy Viki chronią ją przed hejtem w sieci i 12-letnia zwyciężczyni nie czytała tych obrzydliwych komentarzy. Oby sprawcy szybko zostali ukarani. Ich znalezienie nie powinno być problemem. Większość z nich publikowała komentarze pod własnym nazwiskiem, nie wstydząc się swoich poglądów.

KM

W zeszłym roku zwyciężczynią Eurowizji Junior była Roksana Węgiel. Zobaczcie wywiad z młodą artystką:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (194)
Viki Gabor ofiarą rasistowskich komentarzy i hejtu. Sprawa trafi do prokuratury
Zaloguj się
 • Gość: Riso

  Oceniono 112 razy 64

  Rozumiem, że można tego dziecka nie lubić i uważać że nie zasłużyła na wygraną, podobnie jak Roksana Węgiel. Jest wiele powodów do krytyki, ale rasistowskie komentarze powinny być karane więzieniem. Ona nie wybierała pochodzenia, dlatego nie można ją za to krytykować i umniejszać wartości. Tak samo komentarze antysemickie, których w Polsce jest zatrzęsienie. Tacy ludzie nawet terrorystów bronią, a Izrael krytykują. Z Viki Gabor jest podobna sytuacja.

 • wolak007

  Oceniono 90 razy 56

  Witamy w Polsce, katolickiej ostoi miłości i zrozumienia dla drugiej/innej osoby!...

  PS To byłą ironia.

 • Gość: kolo

  Oceniono 80 razy 54

  Co prawda Cyganie nie są rasą, więc skąd krytyka ma być rasistowska, ale krytykowanie dziecka w tak brutalny i agresywny sposób jest potworne. Ciekawe co ci chorzy z nienawiści obrońcy polskości myślą o milionach polskich dzieci żyjących na obczyźnie.

 • pissucks

  Oceniono 58 razy 38

  Jakiemu zbydlęceniu ulegliśmy przez ostatnie lata, jakiemu zbydlęceniu ...

 • Gość: Gośka

  Oceniono 49 razy 35

  I bardzo dobrze! Mam nadzieję, że kobieta, która tak zajadle atakowała to dziecko na fejsie poniesie zasłużoną karę!

 • Gość: hę?

  Oceniono 41 razy 25

  dziewczynka zdolna i utalentowana, bardzo ładna, śpiewa i wygrywa dla Polski, o co chodzi tym ludziom? ubijające masło Słowianki z cycem na wierzchu już kiedyś pokazaliśmy światu, nie przyjęło się, czas na coś innego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX