Karolina Korwin Piotrowska krytycznie o Black Friday: "Nie weźmiecie tego do trumny"

W najbliższy piątek Black Friday, czyli święto wszystkich zakupoholików. Karolina Korwin Piotrowska krytycznie wypowiedziała się na temat tego wyjątkowego dnia. Namawia fanów do powściągliwości i raczej ograniczania konsumpcji, niż zakupowego szaleństwa.

Przeciwniczką Black Friday stała się w ostatnich dniach Karolina Korwin Piotrowska, która na swoim instagramie zamieściła post, skierowany do wszystkich zwolenników tego święta.

Karolina Korwin Piotrowska bojkotuje Black Friday

Karolina Korwin Piotrowska w krótkim wpisie dobitnie dała znać, co myśli o szaleństwie Black Friday. Dziennikarka uważa, że jako ludzkość przeżywamy ogromny kryzys klimatyczny, a nadmierny konsumpcjonizm jest jedną z jego przyczyn. Karolinę Korwin Piotrowską popierają wszystkie organizacje pro-ekologiczne, które również wzywają do bojkotu święta zakupów.

To właśnie obniżka cen, jaką serwują nam sklepy, zachęca do kupowania. Skutkiem tego jest to, że większość osób kupuje niepotrzebne rzeczy, których w rzeczywistości nie wykorzysta. I właśnie do tego pędu odnosi się wpis Korwin Piotrowskiej:

Czy naprawdę potrzebujecie tych wszystkich rzeczy, które kupujecie, bo inni też kupują, a wcale ich nie potrzebujecie? Nie weźmiemy tego do trumy. Serio. Fuck Black Friday
 

Post, mimo że jest dodany na profilu publicznym dziennikarki, to ze względu na podzielone zdania - ma wyłączoną funkcje komentowania. Jak widać, nie wszyscy popierali namowy Korwin Piotrowskiej do ograniczenia zakupowego pędu.

A wy co myślicie o tej akcji? Czy naprawdę potrzebujecie tych wszystkich rzeczy, które kupujecie?

BO

Więcej o: