Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor udzieliła wywiadu tuż po gali. "Będę płakać ze szczęścia"

Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor w pierwszym wywiadzie po wygranej podziękowała swoim fanom.

Eurowizja Junior 2019 przyniosła historyczny moment - po raz pierwszy ten sam kraj wygrał drugi rok z rzędu. I jest to Polska! W 2018 roku triumfowała Roksana Węgiel, a w tym - Viki Gabor. 12-latka z dwujęzycznym utworem "Superhero" w głosowaniu jurorów zajęła drugie miejsce, ale wsparcie widzów zapewniło jej upragnione zwycięstwo.

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior

Tuż po zakończonym konkursie Viki Gabor udzieliła na gorąco krótkiego wywiadu. Była pod wpływem ogromnych emocji - i trudno się dziwić! Do ostatnich sekund walczyła bowiem o zwycięstwo z Kazachstanem. W rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem wyznała, że jest bardzo szczęśliwa i że wiele zawdzięcza fanom.

Moi fajni są superbohaterami - stwierdziła, nawiązując do tytułu swojej piosenki.

Na pytanie, co teraz planuje robić ze swoją karierą, odpowiedziała krótko:

Nie wiem, na razie będę płakać ze szczęścia.
 

Roksana Węgiel swoją zeszłoroczną wygraną przekuła w ogromny sukces. Dziś jest jedną z najbardziej rozchwytywanych piosenkarek młodego pokolenia. Czy Viki Gabor pójdzie w jej ślady?

Eurowizja Junior 2019. Kim jest Viki Gabor?

Viki Gabor, czyli Wiktoria Gabor ma zaledwie 12 lat. Urodziła się 24 lipca 2007 roku w Niemczech. Wychowała się w Wielkiej Brytanii, ale obecnie mieszka w Krakowie. Posiada romskie korzenie, a jej rodzina jest bardzo muzykalna. Ma cztery lata starszą siostrę Melisę, z którą komponuje piosenki i pisze teksty. Edukację rozpoczęła w Wielkiej Brytanii, dlatego płynnie mówi w języku angielskim. Słychać to w jej debiutanckim utworze "Time" oraz piosence na Eurowizję - "Superhero". 

Nad piosenką do konkursu Eurowizji pracowała z gwiazdami. Za utwór "Superhero" odpowiedzialni są Patryk Kumór i Lanberry. Ten duet skomponował także piosenkę "Anyone I Want To Be", dzięki któremu Roksana Węgiel zwyciężyła ubiegłoroczną edycję konkursu.

Zobacz wideo

WJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.