Emilia Clarke zdradziła niepokojące kulisy rozbieranych scen w "Grze o Tron". "Chyba nie chcesz rozczarować swoich fanów?"

Emilia Clarke w "Grze o Tron" wielokrotnie miała rozbierane sceny, jednak to te z pierwszego sezonu zapamiętaliśmy najlepiej. Dla niedoświadczonej aktorki było to traumatyczne przeżycie.

Emilia Clarke, aktorka znana z roli Daenerys Targaryen w serialu HBO "Gra o Tron" udzieliła wywiadu Daksowi Shepardowi w podcaście "Armchair Expert". Opowiedziała w nim o swoich doświadczeniach z planu serialu. Matka Smoków miała być intensywnie namawiana do rozbieranych scen. 

Emilia Clarke o rozbieranych scenach w "Grze o Tron"

Aktorka zapytana o to, czy nagrywanie scen łóżkowych jest "przerażające" odpowiedziała twierdząco.  Prowadzący wspomniał brutalną scenę gwałtu, którą mogliśmy oglądać w jednym z pierwszych odcinków serialu. Jak się okazuje, Clarke przetrwała pierwszy sezon dzięki Jasonowi Momoi, odtwórcy roli Khala Drogo, który zaopiekował się nią.

Dopiero teraz zdaję sobie sprawę, jak bardzo mi to było potrzebne, ponieważ mogło to pójść na wiele, wiele, wiele różnych sposobów. Jason miał doświadczenie, zrobił wiele dobrych rzeczy. Mówił: „Kochanie, właśnie tak ma być i tak nie powinno być, a ja upewnię się, że będzie dobrze” - powiedziała Clarke 
 

Momoa zawsze upewniał się, czy podczas nagrywania nagich scen Emilia otrzyma szlafrok. Aktorka zaczęła pracę na planie serialu tuż po szkole aktorskiej. Gdy przesłano jej scenariusz  od pomyślała, że musi być jakiś haczyk. 

Teraz jestem o wiele bardziej doświadczona i wiem, co jest dla mnie wygodne i co mogę robić. Na planie były spory. Mówiłam: nie, prześcieradło zostaje, a oni na to: chyba nie chcesz rozczarować swoich fanów. Na co ja: pieprzcie się - dodała.

Emilia Clarke powiedziała też, że wcześniej nie była na takim planie zdjęciowym i nie miała pojęcia co robi. Przed zagraniem w serialu HBO wystąpiła jedynie w dwóch filmach. Jak dodała, czuła się niekomfortowo będąc naga wśród obcych ludzi. 

Cokolwiek czuję - tak wcale nie jest, popłaczę w łazience, a potem wrócę, zrobimy scenę i wszystko będzie dobrze - tłumaczyła sobie.

Na początku swojej kariery gwiazda uważała, że nie jest warta, by czegokolwiek wymagać. Dzięki współpracy z Jasonem dowiedziała się jednak, że musi ustalić na jakich zasadach chce pracować i pokazywać swoje ciało. 

DK

Aktorka niedawno obchodziła 33 urodziny. Zobaczcie, jak świętowała: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.