Premiera dokumentu "Kult. Film". Monika Zamachowska pojawiła się z synem, Kazik Staszewski z żoną

Odbyła się uroczysta premiera filmu dokumentalnego o legendarnym zespole Kult. "Kult. Film" zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia zespołu i lidera, Kazika Staszewskiego.

„Kult. Film” wejdzie do kin w całej Polsce już w przyszły piątek, 22 listopada. W Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu z udziałem twórców, zespołu i zaproszonych gości. Sprawdźcie galerię zdjęć z wydarzenia. Zapraszamy na pokazy przedpremierowe w Krakowie, Warszawie i Dąbrowie Górniczej. 

Zapraszam was na film o prawdziwej męskiej przyjaźni – mówiła ze sceny reżyserka, Olga Bieniek.
Życzę, a nawet jestem pewien, że będzie to miłe półtorej godziny w naszym towarzystwie – dodał Kazik Staszewski.

Na wydarzeniu pojawili się członkowie zespołu Kult: Jarosław ważny, Tomasz Glazik, Wojtek Jabłoński, Janusz Zdunek, Tomasz Goehs, Janusz Grudziński, Piotr Morawiec, Irek Wereński, Kazik Staszewski z żoną oraz reżyserka Olga Bieniek. Na premierze pojawiła się także Monika Zamachowska z synem. 

Monika Zamachowska z synem 

Pod koniec października Monika Zamachowska pożegnała się z pracą w TVP. Po ponad 20 latach stacja postanowiła zastąpić doświadczoną dziennikarkę znacznie młodszą następczynią. Mogłoby się wydawać, że żona Zbigniewa Zamachowskiego chciałaby się zaszyć w domu. Niezmiennie nas zaskakuje. W dniu zwolnienia z TVP wybrała się na ściankę. Tym razem na salony postanowiła zabrać syna.

Monika Zamachowska ze związku z drugim mężem, Jamiem Malcolmem, ma 15-letnią córkę i 17-letniego syna. Córka prezenterki, Zofia Malcolm, stawia pierwsze kroki na scenie musicalowej. Tomasz Malcolm, z którym pojawiła się na premierze, cierpi na zespół Aspergera. O chorobie syna Zamachowska opowiedziała dwa lata temu w wywiadzie dla "Vivy!". 

 

 „Kult. Film” zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej więzi z fanami.

Zdjęcia do filmu były realizowane w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu.

Film pojawi się w kinach 22 listopada. 

DK

Na początku listopada odbyła się premiera ostatniego filmu Piotra Woźniaka-Staraka "Ukryta gra". Pullman wspomina producenta: Podchodził do pracy z ogromnym entuzjazmem

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.