Ujawniono wartość majątku brytyjskiej rodziny królewskiej. Kwota zwala z nóg

Rodzina królewska może pochwalić się ogromnymi pieniędzmi. Ujawniono, jakim majątkiem dysponują. To setki milionów funtów.

Rodzina królewska dysponuje ogromnym majątkiem, który ostatnio ujawniła organizacja "Republic". W jego skład wchodzą nie tylko miliony funtów, lecz także ziemie i przedsiębiorstwa. Kwota, którą podano, robi wrażenie.

Ile pieniędzy ma rodzina królewska?

Jednym z głównych źródeł dochodu rodziny królewskiej są podatki, które płacą Brytyjczycy. Stosunkowa mała kwota jednego funta rocznie, którą oddał każdy obywatel w roku finansowym 2017/2018, zasiliła konto Windsorów o 76 miliony funtów. To nie wszystko, czym mogą pochwalić się royalsi. Królowa Elżbieta II dostaje ćwierć dochodów z Dóbr Koronnych, co więcej, jak dodaje "Republic", królowa inwestuje pieniądze w akcje, a także kupno ziem. Majątek monarchini jest szacowany aż na 300 milionów funtów. 

Majątek księżnej Kate nie jest tak duży jak samej królowej, jednak wciąż jest pokaźny. Wyceniany jest na 24 miliony funtów, a to za sprawą firmy jej rodziców, która zajmuje się sprzedażą gadżetów i dekoracji na przyjęcia. Sama firma warta jest 30 milionów funtów, z czego Kate odziedziczy 10. Meghan Markle weszła do rodziny królewskiej ze sporą sumą, którą zarobiła w serialu "Suits". Warto zaznaczyć, że rodzina królewska jest dla Brytyjczyków nie tylko wydatkiem, lecz także niezłym źródłem dochodu. Pamiątki i gadżety związane z Windsorami przynoszą rocznie miliony funtów zysków. 

Członkowie rodziny królewskiej jako dzieci muszą chodzić do normalnej szkoły ze swoimi rówieśnikami. Zobacz, jak wyglądał pierwszy dzień w szkole księżniczki Charlotte:

Zobacz wideo

RG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.