Małgorzata Tomaszewska zaliczyła wpadkę w "Pytaniu na śniadanie". Wyraziła swoje zdanie o umierających na raka muzykach: Sami do tego doprowadzają

Małgorzata Tomaszewska niebawem zacznie prowadzić "Pytanie na śniadanie" w TVP, ale właśnie zaliczyła niemałą wpadkę w cyklu, w którym pojawia się w programie. Wszystko za sprawą jednego zdania.

Małgorzata Tomaszewska została nową prowadzącą programu "Pytanie na śniadanie" w TVP. Choć w nowej roli zobaczymy ją dopiero niebawem, w programie pojawia się jako prowadząca cykl "Czerwony Dywan". W niedzielę razem z Marceliną Zawadzką rozmawiała o artystach, którzy nawet po śmierci zarabiają ogromne pieniądze. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jedno zdanie Tomaszewskiej.

Małgorzata Tomaszewska zaliczyła wpadkę w "Pytaniu na śniadanie"

Rozmowa Małgorzaty Tomaszewskiej i Marceliny Zawadzkiej dotyczyła muzyków, którym śmierć nie zatrzymała kariery. Wielu z nich - jak chociażby Michael Jackson czy Bob Marley - wciąż zarabia, nawet po śmierci, wielkie pieniądze. Tomaszewska wspomniała, w jakich okolicznościach zmarł Bob Marley i niefortunnie połączyła przyczynę jego śmierci z czynnikami, które niekiedy przyspieszają odejście z tego świata u wielu innych artystów:

Bob Marley zmarł w 1981 roku z powodu nowotworu. Zwykle są to niestety przyczyny, do których artyści często sami doprowadzają, czyli bardzo często nadużywanie leków, narkotyków - powiedziała Małgorzata Tomaszewska.

Znaczna część fanów odczytała te słowa jako wskazanie, że Bob Marley sam swoim działaniem doprowadził do rozwoju nowotworu w swoim organizmie, a w konsekwencji - do swojej śmierci. Pech chciał, że Bob Marley na raka rzeczywiście zmarł, ale był to czerniak paznokcia, który nie ma związku z "nadużywaniem leków" czy "narkotyków".

Na nadużycie Tomaszewskiej zwrócił uwagę krytyk filmowy i dziennikarz Wojciech Krzyżaniak:

Oto w "Pytaniu na śniadanie" w TVP2 pani prowadząca Małgorzata Tomaszewska powiedziała , że: "Muzycy którzy umarli na raka sami do tego doprowadzili nadużywając alkoholu i narkotyków...". Pani Małgorzacie życzę zdrowia i szybkiego powrotu skądkolwiek przyszła. Na przykład do szkoły.

Część internautów wsparła Wojciecha Krzyżaniaka w jego opinii, niektórzy jednak wskazują, że zapewne Małgorzata Tomaszewska nie do końca miała na myśli to, co wyszło z jej wypowiedzi.

Kim jest Małgorzata Tomaszewska, prowadząca "Pytanie na śniadanie"?

Małgorzata Tomaszewska będzie nową prowadzącą "Pytanie na śniadanie". Zastąpi w tej roli Monikę Zamachowską i razem z Aleksandrem Sikorą poprowadzi część wydań porannego programu TVP. Tomaszewska wcześniej pracowała jako pogodynka i prowadząca program w jednym z internetowych portali.

Zobacz wideo
Więcej o: