Pippa Middleton poddaje syna kontrowersyjnej terapii. "Pomaga na sen oraz trawienie"

Pipa Middleton udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o swoim synu. Okazuje się, że poddaje rocznego Arthura kontrowersyjnej terapii.

Pippa Middleton raczej nie udziela wywiadów i rzadko bierze udział w wydarzeniach publicznych. Skupia się przede wszystkim na swojej rodzinie oraz własnej działalności. Rozmawia z mediami tylko wyjątkowych sytuacjach, które niosą za sobą jakiś szczytny cel. Tym razem siostra księżnej Kate opowiedziała jednak o terapii swojego synka.

Pippa Middleton o terapii syna

Arthur Michael William urodził się 15 października 2018 roku w szpitalu St. Mary's Hospital, czyli dokładnie tym samym, w którym na świat przyszły księżniczka Charlotte i książę George. Ojcem rocznego dziecka jest James Matthews, były kierowca wyścigowy.

Pippa udzieliła ostatnio wywiadu dla "Waitrose Weekend", w którym opowiedziała o terapii swojego synka. Okazuje się, że wzbudza ona wiele kontrowersji, ponieważ nie ma naukowych dowodów na jej skuteczność. Chodzi o osteopatię czaszkową. Na stronie Centrum Osteopatii czytamy, że ta terapia zmniejsza napięcia związane z procesem porodu i z ułożeniem wewnątrzmacicznym w trzecim trymestrze.

Osteopata pomaga zniwelować strukturalne napięcia i skręcenia, poprawiając krążenie i ruch powięzi w układzie pokarmowym oraz rozluźniając ucisk niektórych specyficznych nerwów, które są niezbędne do koordynowania procesów jedzenia i trawienia - czytamy na stronie Centrum Osteopatii.
 

Siostra księżnej Kate dowiedziała się o tej metodzie od innych mam.

Wkrótce po urodzeniu Arthura, w zeszłym roku, usłyszałam kilka mam, mówiących o wizytach u osteopaty czaszkowego. Twierdziły, że terapia leczy, relaksuje i pomaga na sen oraz trawienie, poprzez delikatną manipulację głową i ciałem - powiedziała w wywiadzie.

Okazuje się, że mimo kontrowersji Pippa zauważyła pozytywne efekty.

Byłam zafascynowana tym, jak uspokajające było to dla dziecka, ale także tym, jak szybko zauważyłam efekt. Osteopata zauważył, że jedna strona jego szyi różni się od drugiej, co tłumaczy, dlaczego wolał spać po jednej stronie. Zobaczył też, że ręce Arthura są silniejsze od nóg, więc polecił ćwiczenie, by mu pomóc.

Kto jeszcze urodził w 2018 roku?

Zobacz wideo

Co myślicie o tej metodzie?

KB